Aranżacja wnętrz: aranżacja salonu i pokoju młodzieżowego

Aranżacja wnętrz z pozoru wydaje się zadaniem prostym. Jednak stworzenie idealnej przestrzeni zarówno funkcjonalnie jak pięknie urządzonej nie jest wcale łatwe bez względu na to czy urządzamy duże czy małe wnętrze.

Aranżacje wnętrz zacząć musimy od określenia funkcji pomieszczenia, naszych potrzeb z nim związanych, oczekiwań co do jego wygładu. Musimy znaleźć również najlepszy układ funkcjonalny. W nowoczesnej aranżacji wnętrz kluczową kwestią jest takie zagospodarowanie wnętrza by było jak najbardziej otwarte i przestronne. Wszystkie działania jakie podejmujemy i wszelkie wybory jakich dokonujemy powinny przebiegać we właściwej po sobie kolejności. Zabierając się za aranżacje wnętrz musimy wszystko dobrze przemyśleć, zaplanować. Wybrać odpowiedni styl w jakim chcemy by była wykonana aranżacja naszego wnętrza. Dobrze jest też wykonać projekt wnętrz który wizualizuje nam efekt końcowy.  W artykule podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju młodzieżowego jak również jak powinna przebiegać aranżacja salonu.

Aranżacja salonu bez wad

Salon jak wiadomo jest kluczowym wnętrzem każdego mieszkania i domu. To centrum życiowe mieszkańców, miejsce w którym toczy się życie zarówno rodzinne jak i towarzyskie, ponieważ w salonie właśnie przyjmujemy gości. W salonie rolę odgrywa zarówno funkcjonalne jego zagospodarowanie jak i jego wystrój. Na całość aranżacji salonu wpłynie dobór kolorystyki, mebli, oświetlenia, elementów dekoracyjnych jak i dodatków. Najbezpieczniejszą kolorystyką bazową na jaką się możemy zdecydować jest neutralna paleta barw do której łatwiej będzie nam dobrać resztę. Są te biel, szarości, kremy, beże. W małych salonach dodatkowo optycznie powiększą przestrzeń i nadadzą mu lekkości. W tych większych metrażem salonach mamy większą swobodę i więcej możliwości tu ściana w butelkowej zieleni czy granacie nie wpłynie negatywnie na wizualną stronę salonu wręcz przeciwnie nada mu charakteru. To samo dotyczy się mebli w małym salonie nie możemy pozwolić sobie na meble ciężkie, masywne, ciemne czy ze zdobieniami ponieważ niepotrzebnie obciążą wnętrze. Kiedy urządzamy mały salon kierujmy się zasadą, że więcej wcale ni oznacza lepiej wręcz przeciwnie „mniej znaczy więcej” Wnętrze salonu ma być przestronne, zbyt duża ilość zbędnych bibelotów, kolorów, faktur przytłoczy je i nada wrażenia chaosu. Dodatkami , które idealnie podkreślą aranżacje salonu mogą stanowić dekoracyjne poduchy, nowoczesny dywan, designerskie plakaty, dekoracyjna ściana RTV, nowoczesne lampy. A jeśli chcemy by wnętrze było przytulne sprawdzonym sposobem będzie wprowadzenie drewna. Aranżacja salonu sprawia nam zdecydowanie największe trudności a może po prostu do urządzenia tej części mieszkania przywiązujemy największą uwagę i zależy nam na zaskakującym efekcie. Urządzając salon nie zapominajmy o spójności stylistycznej i zachowaniu proporcji.

Pokój młodzieżowy urządzony praktycznie i modnie

Pokój dla nastolatka czy pokój dla nastolatki pełnić musi kilka funkcji. Stanowić muszą miejsce do nauki, relaksu, spotkań z przyjaciółmi jak również pełnić funkcję sypialni. Dobrze gdyby był podzielony na strefy. W pokoju młodzieżowym nie może zabraknąć wygodnego, dopasowanego łóżka, szafy, regałów na przechowywanie książek i innych rzeczy jak również biurka. Pamiętać musimy również o odpowiednim oświetleniu. Urządzając pokój młodzieżowy musimy jako rodzice iść na pewne kompromisy. Nam zależy na tym by pokój był najbardziej funkcjonalny i łatwy w utrzymaniu w nim porządku , naszemu dziecku natomiast by był modny, wyrażał jego zainteresowania, pasował do jego osobowości. Nastolatki mają już sprecyzowane oczekiwania co do wygładu wnętrza swojego pokoju. Musimy wziąć ich zdanie pod uwagę podczas aranżacji pokoju młodzieżowego. Pokój młodzieżowy powinien być urządzony zgodnie z potrzebami i gustem nastolatka czy nastolatki. W końcu to oni będą w nim przebywać i to oni powinni się  z nim utożsamiać. Tak jak w przypadku Salnu warto postawić na neutralną kolorystykę bazową do której będziemy dobierać dodatki. W przypadku pokoju młodzieżowego jest to o tyle istotne, ze nastolatkom jeszcze często zmienia się gust. Dzięki takiemu zabiegowi w prosty sposób dokonamy metamorfozy w pokoju poprzez wymianę na przykład dodatków takich jak poduszki, dywan, plakaty, fototapeta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here