Bezpieczny dom

Drzwi wejściowe to nie tylko ozdoba domu, ale też gwarant jego bezpieczeństwa. Ważne jest więc by były to drzwi sprawdzone, solidne ale też dobrze wyglądające. Nie dziwi fakt, że chętnie wybieranymi są ostatnio drzwi wejściowe z przeszkleniem. W tym artykule omówione zostaną dwa typy takich drzwi wraz z wskazaniem ich parametrów technicznych.

Aluminium – bezpieczeństwo i wytrzymałość

Drzwi aluminiowe to zdecydowanie najbardziej wytrzymały typ produktu w tej kategorii. Nabywając model drzwi aluminiowych z przeszkleniem typu ZE konsument zapewnia sobie nie tylko ciekawy wygląd, podwójny zamek i wkładkę antywłamaniową.

Aluminiowe drzwi ZE to też niski współczynnik przenikalności ciepła wynoszący Ud = 0,95 W/m2K zabezpieczający dom przed wychłodzeniem i niekontrolowaną utratą ciepła.

Dodatkowe atuty drzwi aluminiowych

Dodatkowym atutem jaki prezentują aluminiowe drzwi wejściowe z przeszkleniem jest stosowane przy witrynce przeszklenie. Jest to szkło, wzmacniane specjalnymi nakładkami ułożone w trzy warstwy i połączone stalową ramą. Grubość całego systemu szyb to siedemdziesiąt siedem milimetrów co praktycznie uniemożliwia wybicie czy wyważenie tego systemu.

Ponadto omawiane drzwi aluminiowe posiadają specjalną powłokę zabezpieczającą przed hałasem pozwalającą zatrzymać nawet kilkanaście decybeli. Szczególnie przydatne takie rozwiązanie jest dla domów położonych w sąsiedztwie dużych arterii komunikacyjnych i przemysłu o dużym natężeniu hałasu.

Klasyczne drewno

Wybierając drzwi wejściowe z przeszkleniem naturalnie natrafimy na oferty drzwi drewnianych. Spośród klasycznego drewna warto wybrać modele dębowe, ze sprawdzonych warsztatów bądź sklepów dostarczających wraz z produktem wszelkie atesty i gwarancje. Jest to ważne gdyż w obecnych czasach dzikiego marketingu wiele przedsiębiorstw sprzedaje produkty niższej jakości niż głosi ich podpis i parametry.

Oprócz dobrej jakości drewna warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia antywłamaniowe, rodzaj zastosowanego w przeszkleniu szkła oraz ilość jego warstw czy współczynnik przenikania ciepła. Warto też dopytać o doposażenie dodatkowe takie jak ozdobne witryny, czujniki zaryglowania zamka, podproża czy klamki. Istotnym czynnikiem jest też rodzaj zastosowanego do drewna lakieru.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here