Co warto wiedzieć przed wyczarterowaniem jachtu?

Pływanie jachtem po lazurowych wodach Morza Śródziemnego to spełnienie marzeń niejednego żeglarza. Chorwackie wody dają wiele możliwości, dzięki czemu tak chętnie odwiedzane są przez tysiące turystów każdego lata. Przeczytaj, o czym musisz wiedzieć zanim wyczarterujesz jacht w Chorwacji.

Kto może wynająć jacht w Chorwacji?

Czarter jachtów w Chorwacji przewidziany jest wyłącznie dla osób posiadających co najmniej patent żeglarski na Jachtowego Sternika Morskiego. Osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia powinna również posługiwać się międzynarodowymi uprawnieniami do obsługi urządzeń radiowych. Uprawnienia takie można uzyskać po odbyciu jednodniowego kursu na patent radiooperatora, który organizowany jest przez okrągły rok w wielu większych miastach Polski.

Właściwe uprawnienia zdobyć można również w Chorwacji. Kurs kończący się egzaminem nadaje chorwacki stopień Voditelj Brodice, który uprawnia do prowadzenia jachtów na wodach chorwackich oraz obsługi radia.

Kiedy najlepiej wyczarterować jacht?

Sezon na czarter jachtów w Chorwacji rozpoczyna się w połowie kwietnia i trwa aż do połowy listopada. Ceny czarterów uzależnione są od terminu w jakim chcemy wynająć jacht. Najwięcej zapłacić trzeba będzie w sierpniu, kiedy sezon wynajmu jest najwyższy, natomiast nieco mniej na wiosnę oraz we wrześniu.

Optymalne warunki do żeglowania po chorwackich wodach przypadają na wrzesień. Woda w morzu jest wtedy dużo cieplejsza niż wiosną, warunki również są sprzyjające, natomiast koszt czarteru jest znacznie niższy niż podczas wysokiego sezonu.

Jak duży jacht wyczarterować?

Wielkość czarterowanego jachtu powinna być ściśle związana z liczbą załogi. Poszukując jachtu na wakacje warto zatem zwrócić uwagę na liczbę oferowanych kabin oraz łazienek, aby nie było konieczności umieszczania pasażerów w messie. Czarter jachtów w Chorwacji warto również poprzedzić wnikliwą analizą wyposażenia – warto wiedzieć, czy sternik potrzebuje podczas rejsu rolowany grot lub ster strumieniowy.

Jeśli lwią część czasu pragniesz spędzić z przyjaciółmi kąpiąc się w ciepłym morzu, warto zadbać o obecność dużej platformy kąpielowej na rufie jachtu. Pozwoli ona w komfortowy i bezpieczny sposób spędzać miło czas na pokładzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here