Czy noworodek potrzebuje poduszki?

Patrząc na głęboki, zdrowy sen dziecka wie się, że jest ono szczęśliwe, a widok ten jest jednym z najpiękniejszych w całym rodzicielstwie. Spokój i zadowolenie rozprowadzają się wówczas po ciele rodzica napawając go radością. Czy jednak warunki zapewnione niemowlęciu zawsze zapewniają mu zdrowotność i odpowiednie warunki do rozwoju? Rynek artykułów wyprawkowych służących niemowlęciu już od pierwszych dni życia jest bardzo bogaty, oferując rodzicom szereg „niezbędnych” gadżetów, które w praktyce okazują się pięknie wyglądać, ale nie zawsze spełniać wartościowe funkcje. Jak zatem stworzyć bezpieczne łóżeczko dla malucha, które zagwarantuje mu komfort i zdrowy odpoczynek?

Poduszka w wyprawce

Częstym wyposażeniem wyprawki pościelowej dla dziecka jest zestaw kołderki oraz płaskiej poduszeczki. Całość kompletu wygląda uroczo i wydawać by się mogło, że zapewni maluchowi piękne, kolorowe sny, oraz miły, przyjemny dotyk. Czy jednak element układany pod główką na pewno przynosi bezpieczny sen? Zagłębiając się w fizjonomię maleńkiej istotki dowiedzieć się można, że po narodzeniu dziecko posiada układ chrzęstny, którego odpowiednikiem dorosłego człowieka jest układ kostny. Delikatna i elastyczna struktura, która wraz z wiekiem nabiera twardości i siły, na początku jest bardzo wiotka i łatwo ulega deformacjom. Jest to zauważalne nawet wówczas, gdy trzymając na rękach niemowlaka, jego ciałko dostosowuje się do ruchów dorosłego, a główka, gdyby nie była podtrzymywana, opada bezwładnie. Ważnym jest zatem, aby dbać o zachowanie linii prostej ciała dziecka zarówno w pozycji poziomej jak i pionowej. Dlatego własnie niepolecane jest używanie poduszki pod główką podczas snu czy odpoczynku, ponieważ jest ona bodźcem do napinania mięśni grzbietu i szyi, a to prowadzi do asymetrii i skrzywień.

Pod górkę nie jest łatwo

To co dla dorosłych wydawać się może oczywistym, dla niemowlaka jest nie lada wyczynem, dlatego nigdy nie należy mierzyć dziecka swoją miarą. Układana pod główką poduszka, stanowi opór podczas chęci obrotów twarzy i wymaga włożenia dużego wysiłku w pokonanie przeszkody. Jednolite podłoże w postaci materacyka sprzyja zatem ćwiczeniom i ułatwia proces aktywności fizycznej.

Pomoc w infekcjach górnych dróg oddechowych

Poduszka może okazać się przydatna podczas niechcianych chorób u dziecka takich jak katar, który wbrew pozorom jest bardzo niebezpieczny wśród najmłodszych pociech. Maleństwo nie potrafi radzić sobie z usuwaniem wydzieliny, przeszkadza mu ona w procesie oddychania i jedzenia, oraz jest bardzo dokuczliwym schorzeniem. Ponadto ryzyko spłynięcia wydzieliny do niższych partii układu oddechowego sprzyja zainfekowaniu gardła, oskrzeli lub nawet płuc. Poduszka dla niemowląt może okazać się rozwiązaniem na dokuczliwy problem. Warta jest jednak inwestycja w profesjonalne podparcie jakim jest poduszka klin. Opracowana technologia wspiera zdrowy sen dziecka podczas infekcji, a także jest dużym wsparciem przy problemach refluksowych i ulewaniu. Stabilna konstrukcja i odpowiednie nachylenie gwarantują podparcie główki, karku i pleców w trakcie snu i odpoczynku co daje komfort. Poduszka antyrefluksowa to produkt zdrowotny, wykonany z wysokiej klasy materiałów oddychających o właściwościach przeciwzapalnych, które nie wywołują reakcji alergicznych na buzi dziecka.

Chcąc nabyć produkt w postaci opisanej poduszki, warto odwiedzić stronę https://www.krainadladziecka.pl i wejść w posiadanie tego pomocnego akcesorium w chwilach niekomfortowych dla niemowlaka przynosząc mu ulgę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here