jak narysować serce

Serce jest najpopularniejszym i najbardziej rozpoznawalnym symbolem oznaczającym miłość. Jest także symbolem uniwersalnym. Pokazanie komuś serca oznacza odsłonięcie swoich emocji, krótkie wyznanie o szalejącym w środku uczuciu. Serce jest bardzo wewnętrznym organem, chronionym przez klatkę z żeber. Znajduje się niemal w centrum człowieka.

Zatem odsłonięcie serca, jest odsłonięciem tego, co w człowieku najważniejsze

We współczesnej kulturze możemy znaleźć wiele symbolicznych przedstawień serca. Najczęściej motyw serca łączy się ze świętem zakochanych, lutowymi Walentynkami. Wówczas sklepy wypełniają setki słodkich misiów trzymających czerwone serce z obowiązkowym napisem I LOVE YOU. Pojawiają się także kartki, kubki, koszulki, poduszki z serduszkami. Wszystkie sklepy wypełniają słodkie motywy.

Gdyby jednak zrezygnować z komercyjnego wydania świąt walentynkowych, niewiele jest innych możliwości. Motyw serca przebitego strzałą pojawia się często w popkulturze antywalentynkowej, koniecznie w otoczeniu czaszek i czerni. Czy nie ma zatem innej możliwości? Wybór oscyluje między słodką czerwienią a antypatyczną czernią? Jest jeszcze trzecia możliwość.

Wyjściem jest stworzenie własnej estetyki serca, które można by podarować ukochanej osobie. Nie musi być ono ani infantylne ani odpychające. Ot – zwykłe serce. Ale tutaj pojawia się problem: jak narysować serce? Wydaje się, że każdy zna ten symbol. Problemem jest jednak to, że w szkole uczymy się formy prostej niczym wzór na świąteczne pierniczki. Trudno jest narysować serce tak by nie było ani specjalnie pękate, ani zbyt smukłe, ani szczególnie krzywe. Problemem jest także narysowanie serca, które nie będzie wyglądało jak narysowane dziecięcą ręką. Ktokolwiek podejmie próbę, szybko odkryje, że wcale nie jest prosto narysować udane serce.

serce z rąk

Wymieńmy ważne elementy potrzebne do narysowania serca. Po pierwsze odpowiedni papier. Do wykonania walentynkowej kartki możemy użyć grubszego papieru – idealny byłby blok techniczny. Można znaleźć kartki bloku w ładnych kolorach – np. liliowym, zielonym. Kolejnym ważnym elementem są odpowiednie przybory do pisania. Możemy użyć ołówka, kredek pastelowych czy flamastrów. Dobrym rozwiązaniem może być marker o cienkiej końcówce.

Niektórzy długo zastanawiają się jak narysować serce na kartce – czy posłużyć się wzorem, czy może dokonać najpierw starannego szkicu, a może wykonać dwie spontaniczne kreski, licząc na to, że odwaga twórcy doda sercu wyrazistości?
Niezależnie od wybranego rozwiązania, należy uświadomić sobie jaki kształt ma serce. Ważne jest aby obydwa brzuszki były równomierne, a dolny czubek nie za ostry. Inaczej serce staje się groteskowe.

W zależności czy zamierzamy nadać naszemu sercu smutny czy radosny wygląd, możemy wygiąć je nieco w płaszczyźnie pionowej. Smutne serce będzie miało zaokrągloną jeden boczek. Wesołe zaś powinno być bardziej odgięte. Kiedy narysujemy już kontury naszego serca możemy, poprzez cieniowanie nadać mu efekt głębi. Będzie wówczas bardziej pękate, a przez to będzie wyglądało bardziej rzeczywiście.

Narysowane serce możemy wypełnić kolorem używając mazaków, farb czy pasteli. Następnie możemy dorysować mu elementy twarzy – oczy, usta, nos, a także umieścić go na nóżkach i dodać mu ręce. Chcąc podkreślić szczególne znaczenie łączącej nas relacji z osobą, która będzie adresatem naszej walentynki, możemy dorysować drugie serce, które połączymy z pierwszym splecionymi dłońmi. Serca mogą także okazywać sobie uczucia – przytulając się albo ściskając.

Walentynkową kartkę można ozdobić napisami KOCHAM CIĘ lub I LOVE YOU, a także dodać imię osoby, do której kartka jest adresowana.
Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie jak narysować serce w wersji podstawowej, a teraz zajmijmy się możliwymi informacjami, które możemy przemycić w naszej kartce za pomocą symbolu.

serce

Po pierwsze możemy nadać kartce moc zaproszenia na randkę gdy umieścimy dwa serca np. w kinie lub restauracji a na dole podamy datę i miejsce a następnie postawimy duży znak zapytania. W podobny sposób możemy zaprosić naszą wybrankę lub wybranka na lody, na kawę, na wycieczkę rowerową i w każde inne miejsce, które przyjdzie nam do głowy.

Kartka walentynkowa może być także informacją na temat naszego stanu emocjonalnego. Pęknięte serce poinformuje o miłości, która jest źródłem bólu. Serce w garści będzie symbolizować oddanie się drugiej osobie. Serce zdeptane – zniszczoną miłość. Podobny wymiar ma serce za kratami, które symbolizuje więźnia miłości oraz serce z plastrem – serce osoby zranionej przez miłość. Niezależnie od kontekstu, serce jest doskonałym symbolem by zakomunikować komuś co do niego czujemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here