jak usunąć historię google

Internet jest narzędziem, z pomocą którego wyszukamy informacje na wybrany temat, czy też odwiedzimy swoje ulubione strony i oddamy się rozrywce. Obecnie w sieci znajdziemy mnóstwo ciekawostek, filmów, obrazków, zdjęć, kont, witryn, a nawet sklepów i aukcji. Nie jesteśmy w stanie przejrzeć wszystkich propozycji, dlatego warto kierować się ocenami i opiniami innych osób. W ten sposób znajdziemy strony, które są warte uwagi. Dzięki przeglądarkom internetowym możemy zobaczyć najróżniejsze treści, a także udostępniać własne materiały.

W ustawieniach znajdziemy dodatkowe możliwości, dzięki którym ułatwimy sobie codzienne działania. Przydatna może być także historia, czy też zakładki z ulubionymi witrynami. Dzięki temu będziemy mogli powrócić do każdej przeglądanej wcześniej strony. Jest to spore ułatwienie, ponieważ nieraz zapominamy adresów stron, czy też ważnych dla nas fraz. Z czasem poznamy wszystkie funkcje przeglądarki, dzięki którym odnajdziemy się w sieci, a przy tym zapiszemy wszystkie najważniejsze dla nas informacje.

Google to jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek, z której możemy skorzystać na komputerze, laptopie, czy też na urządzeniach mobilnych. Wszystko, co wpisujemy w pasek na stronie głównej zostaje zapisywane na naszym zalogowanym koncie. W ten sposób możemy powrócić do wcześniejszych treści, a także sprawdzić, które opcje zostały już przez nas wyszukane. Oczywiście możemy także wyczyścić historię przeglądania. Przydaje się to szczególnie wtedy, gdy chcemy pozbyć się niepotrzebnych wyszukiwań.

Jak usunąć historię google?

Na początek musimy wejść na swoje konto google. Gdy wyświetli nam się strona, to należy przyjrzeć się środkowej zakładce, gdzie widnieje nazwa „dane osobowe i prywatność”. Na samym dole znajduje się opcja „Moja aktywność”, gdzie wystarczy zaznaczyć „otwórz moją aktywność”. W kolejnym kroku wybieramy pozycję „usuń aktywność według”, która znajduje się z lewej strony listy. Naszym oczom ukaże się panel, z pomocą którego możemy wybrać dowolny okres oraz usługi, z których chcemy usunąć wszelkie dane.

historia google

Możemy nawet wybrać dokładny okres, z którego chcemy usunąć historię, na przykład od 9 grudnia do 12 grudnia. Dzięki temu nie musimy martwić się, że utracimy inne, potrzebne nam wyszukiwania. Jest to szybki i prosty proces, z którego możemy skorzystać w każdej chwili. Warto pamiętać o takiej opcji szczególnie wtedy, gdy nie chcemy, aby jakaś osoba przeczytała zapytania, które wpisywaliśmy w wyszukiwarkę.

Opcje internetowe są coraz bardziej rozbudowane

Obecnie znajdziemy tak wiele rozwiązań, że bez problemu stworzymy wszystko, co nam potrzebne do pracy, czy też szkoły. W sieci znajdziemy mnóstwo programów, dzięki którym wykonamy najpotrzebniejsze czynności. W dzisiejszych czasach ciężko jest wyobrazić sobie życie bez internetu. Szczególnie młode osoby chętnie korzystają z portali internetowych, komunikatorów, sklepów internetowych i tak dalej. Każdy bez problemu skorzysta z wyszukiwarki. Na pierwszej stronie zobaczymy najpopularniejsze i najczęściej odwiedzane witryny. W ten sposób szybko i sprawnie odszukamy wybrane hasło.

Pamiętajmy, że wszystko co wpisujemy w panel automatycznie się zapisuje, dlatego warto kontrolować opcje prywatności. Dodatkowo wszystko, co wykonujemy z pomocą przeglądarki zapisuje się w ogólnej historii. Jeżeli chcemy sprawdzić wcześniejsze informacji lub usunąć wybrane elementy, to musimy wyświetlić ustawienia przeglądarki. Następnie wystarczy, że zaznaczymy opcję „wyczyść dane przeglądarki” lub po prostu prześledzimy całą listę w poszukiwaniu najpotrzebniejszych zakładek.

telefon z google plus

Dodatkowo warto zapisywać wszystko, do czego chcemy powrócić w kolejnych dniach. Dzięki opcji „zakładki” lub „ulubione” zgromadzimy interesujące artykuły, witryny, ciekawostki i tak dalej. Warto korzystać z udogodnień, dzięki którym szybko odnajdziemy się w sieci. Nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkiego, dlatego zawsze możemy skorzystać z wyszukiwania. Innym sposobem na zapamiętanie treści może być zrobienie screenshota. Dzięki temu zapiszemy obraz, z którego później skorzystamy lub przerobimy go w dowolny sposób za pomocą programu graficznego.

Pamiętajmy, aby historię przeglądania usuwać na urządzeniach, które należą do innej osoby lub znajdują się w miejscach publicznych. Dodatkowo należy wylogować się ze wszystkich kont, dzięki czemu unikniemy problemów, czy też sytuacji, że ktoś pozna nasze dane. W internecie należy zachować czujność, pamiętać o własnym bezpieczeństwie, a przede wszystkim unikać podejrzanych źródeł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here