Sprawdź jakie tkaniny najlepiej zastosować kiedy urządzasz pokój dziecięcy

0
2493

Wystrój dziecięcego pokoju to prawdziwe wyzwanie, dlatego też należy bardzo dokładnie zaplanować aranżację, aby spełniała zarówno oczekiwania rodziców, jak też była przyjazna dla dziecka. Rodzaj aranżacji powinien być dopasowany do wieku dziecka, jego płci, a także jego indywidualnych upodobań.

W dziecięcym pokoju duże znaczenie mają tkaniny. Dzieci temu wnętrze jest bardziej przyjazne, przytulne i klimatyczne, a dzieci po prostu lepiej się w nim czują. Warto więc zadbać o to, by w dziecięcym wnętrzu sporo było przyjaznych dla oka i w dotyku materiałów. Tkaniny przydadzą się przede wszystkim jako firanki i zasłonki na okna, kocyki, pościel oraz miękkie poduszki nie tylko w łóżku, ale też jako siedziska.

Materiały muszą być dobrej jakości

Tkaniny, jakie znajdą się w dziecięcym pokoju powinny być dopasowane do dziecięcych potrzeb, a także trwałe, wytrzymałe i funkcjonalne. Najlepsze będą naturalne materiały bawełniane, które są miłe w dotyku, nie podrażniają skóry dziecka, są antyalergiczne. Naturalne materiały są też zwykle dosyć dobrej jakości – nie prują się, nie odkształcają podczas prania, nie tracą też swoich kolorów. W przypadku materiałów dziecięcych jednym z większych problemów jest zwykle odbarwianie się tkanin po praniu. Kocyki czy materiały pościelowe świetnie wyglądają jedynie tuż po zakupie w sklepie i przez pierwsze tygodnie użytkowania. Niestety, materiały dla dzieci trzeba dosyć często prać, a co za tym idzie, bardzo szybko tracą one swoje intensywne kolory. Im słabszej jakości materiał, tym gorzej wygląda nawet po pierwszym praniu. Dobrym rozwiązaniem może więc być samodzielne szycie pościeli czy kocyków z kupionych wcześniej materiałów. Dobrej jakości materiał nieco kosztuje, ale jeśli samodzielnie uszyjemy pościel czy kocyk, to z pewnością wyjdzie nam o wiele taniej niż w sklepie.

Wybieraj ulubionych bajkowych bohaterów

W przypadku dziecięcego pokoju bardzo ważna jest nie tylko wysoka jakość wykonania mebli czy dodatków, ale również to, co one przedstawiają. Materiały dla dzieci powinny być bardzo kolorowe, przyciągające spojrzenia i atrakcyjne dla maluszków. Bardzo popularne są więc zasłonki, kocyki czy pościel, które przedstawiają ulubionych bajkowych bohaterów. Dzięki temu cały pokój staje się bardziej przyjazny i dzieci chętniej w nim będą przebywać. Ulubione bajkowe postacie dają najmłodszym poczucie stabilności i bezpieczeństwa, a przy tym są bardzo dobrą ozdobą dziecięcego wnętrza. Jeśli chcemy, aby tkaniny do pokoju dziecięcego spełniały dziecięce oczekiwania, dobrym pomysłem jest wybieranie ich wspólnie z dziećmi. Wtedy maluchy nie tylko będą mogły wybrać ulubiona bajkową postać, ale również będą mieć poczucie, że mają wpływ na wystrój swojego pokoiku. Dzięki temu przebywanie w stworzonym przez nich samych wnętrzu będzie dla nich prawdziwą przyjemnością.

Zobacz także: https://bawelna-tkaniny.pl/inspiracje/urzadzamy-pokoj-dziecka-cz-4-4-12-inspirujacych-kont-instagramowych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here