Sprzedajemy naszą nieruchomość

Sprzedaż mieszkania czy domu w dzisiejszych czasach nie jest prostą sprawą. O czym powinniśmy pamiętać i jak się przygotować żeby cała sprawa przebiegła szybko i sprawnie? Oto kilka praktycznych porad.

Notariusz potrzebny od zaraz!

W polskim prawie sprzedaż nieruchomości nieodłącznie wiąże się z koniecznością sporządzenia aktu notarialnego, taki dokument jest w stanie sporządzić tylko i wyłącznie notariusz. Bez aktu notarialnego umowa sprzedaży domu czy mieszkania jest nieważna, a zatem nie rodzi żadnych skutków prawnych dla żadnej ze stron. Pamiętajmy, że dobry notariusz jest na wagę złota. Zabezpieczy nas oraz nasze interesy, Dlatego poszukiwania odpowiedniego fachowca zacznijmy odpowiednio wcześniej.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Sprzedając mieszkanie musimy niestety uzbroić się w ogromną dozę cierpliwości. Cała operacja może potrwać nawet kilka długich miesięcy, a nawet rok zanim znajdzie się odpowiedni kupiec. Do tego dochodzi kwestia negocjacji cenowych.

Sprzedaż nieruchomości w Polsce najczęściej odbywa się dwuetapowo. Pierwszy etap to umowa przedwstępna. zabezpiecza ona kupującego i właściciela nieruchomości przed ewentualną zmianą decyzji przez jedną ze stron. Co też oczywiście ma czasami miejsce. Kolejny etap to ostateczna umowa, która finalizuje sprzedaż. Pomiędzy podpisaniem umowy przedwstępnej i finalnej również może minąć trochę czasu, a to dlatego, że obecnie większość nieruchomości kupowana jest na kredyt, a zatem musi minąć trochę czasu zanim kupującym uda się załatwić wszelkie formalności w banku.

Rozreklamuj swoją nieruchomość

Jak sprzedać swoje mieszkanie czy dom? Coraz częściej sprzedający decydują się na pomoc agencji nieruchomości. Dzięki temu oszczędzają mnóstwo czasu i nerwów jednak usługa sporo kosztuje…

Druga grupa to osoby, które wolą działać na własną rękę. Sami ogłaszają swoją nieruchomość. Korzystają przede wszystkim z darmowych portali ogłoszeniowych. W ten sposób nie musza płacić prowizji, jednak tracą czas. Dodatkowo czeka ich mnóstwo czynności, takich, jak zrobienie ładnych zdjęć, które wyeksponują wszystkie zalety danego mieszkania czy redakcja tekstu ogłoszeń. A to wcale nie jest takie łatwe jak wygląda na pierwszy rzut oka.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here