Termin: 13 października 2012 - 21 października 2012, Ośrodek BALANS, ul. Iłłakowiczówny 8/4, Poznań
Pokaż mapę
Czas trwania: 11:00 - 13:30


 

Zapraszamy przyszłe mamy oraz ich towarzyszy porodu do udziału w warsztatach HypnoBirthing – treningu umysłu do łatwego i pięknego porodu.

 

O METODZIE

HypnoBirthingmetoda Marie Mongan to zestaw technik relaksacyjnych, które pomagają kobietom przygotować się do porodu tak, by podczas tej najpiękniejszej chwili ich życia mogły bez lęku oddać rodzenie w ręce instynktów swojego ciała.

Metoda, zarówno jak i filozofia polega na zrozumieniu, że narodziny dziecka są naturalną częścią naszego życia, a instynkty rodzącej kobiety są najlepszym przewodnikiem w tej najpiękniejszej chwili. Ważną częścią przygotowań do narodzin przy użyciu HypnoBirthing jest włączenie towarzysza porodu w aktywny udział w narodzinach dziecka.

 Metoda Marie Mongan pomaga jeszcze lepiej przeżyć ten najważniejszy czas. Również matki, które rodziły przez cesarskie cięcie mówią o tym, że te techniki pomogły im piękniej i łagodniej doświadczyć narodzin ich dziecka.

 HypnoBirthing to metoda zrelaksowanej, naturalnej edukacji do porodu ulepszonej przez techniki auto-hipnozy. HypnoBirthing oferuje brakujące ogniwo, które pozwala kobietom sięgnąć do ich naturalnych instynktów, by móc rodzić bezpieczniej, łatwiej i swobodniej.

 

O WARSZTATACH

Podczas warsztatów HypnoBirthing koncentrujemy się na ciąży i porodzie oraz na rodzicielstwie przed narodzinami i świadomości nienarodzonego dziecka. Obalamy mity związane z porodem, pozbywamy się lęków. Ważną część warsztatów stanowi budowanie więzi z dzieckiem w łonie matki. Zajęcia obejmują też  przygotowanie ciała i umysłu do łatwego, łagodnego porodu, żywienie, techniki masażu, aktywnego porodu oraz relaksacje i techniki oddychania. Warsztaty dają cały „zestaw narzędzi”, który umożliwia piękny i łagodny poród.

 

CEL WARSZTATÓW, czyli korzyści wynikające z udziału w warsztatach HypnoBirthing

 • zwiększenie zaufania do porodu – relaks w ciąży i zmniejszenie lęku
 • poczucie większej kontroli podczas porodu
 • zmniejszenie zapotrzebowania na farmakologiczne uśmierzenie bólu
 • zwiększenie uczucia spokoju podczas porodu, a co za tym idzie skrócenie czasu porodu
 • zwiększenie komfortu snu w ciąży
 • zmniejszenie ryzyka nacięć i interwencji w czasie porodu oraz uczucia wyczerpania w trakcie porodu
 • niwelowanie uczucia dyskomfortu po porodzie oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia depresji poporodowej
 • zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu.
 • zmniejsza ryzyko niedowagi u noworodka.
 • zwiększenie prawdopodobieństwa powodzenia karmienia piersią
 • zwiększenie pewności siebie jako rodzica

Towarzysz porodu jest bardziej aktywny przy narodzinach dziecka i nie czuje się bezsilny. Dzieci rodzone przy pomocy HypnoBirthing są lepiej przystosowane, lepiej jedzą i śpią.

 

WARSZTATY POPROWADZI

Zofia Fenrych – Beecroft

  Instruktorka  HypnoBirthing, pierwsza osoba, której twórca  tej metody, Marie Morgan, dała zgodę na wprowadzenie technik HypnoBirthing do Polski. Studiowała w SHI Homöopathie Schule w Szwajcarii, po przeprowadzce do Londynu zakończyła studia dyplomem homeopaty w London School of Classical Homeopathy. Mama 6-latka rodzonego przy technikach HypnoBirthing. To właśnie zachwyt nad efektywnością tych technik sprawił, że dwa lata temu została instruktorem HypnoBirthing.

 

TERMINY ZAJĘĆ:

13-14 października 2012, 20-12 października 2012

ILOŚĆ GODZIN: 11,5

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

KOSZT UDZIAŁU: 580 PLN/ od pary

 • Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie wpłaty.
 • Osoby uczestniczące w zajęciach biorą całkowitą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Jeśli masz wątpliwości, swoją decyzję udziału w zajęciach skonsultuj z lekarzem prowadzącym ciążę lub położną.
 • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne negatywne konsekwencje niezastosowania się do powyższych wskazań.

 

DANE DO PRZELEWU:

Burda Creative Group
Os. B. Chrobrego 24/56
60-681 Poznań

nr konta: 50 1020 5558 1111 1887 1500 0068

 O wpisaniu na listę uczestników zostaną Państwo poinformowani drogą e-mailową. Rejestracja

Rejestracja jest niedostępna dla tego wydarzenia

Loading Map....

Lokalizacja
Ośrodek BALANS