Termin: 18 stycznia 2015, Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1, Poznań
Pokaż mapę
Czas trwania: 10:00 - 12:00


Warsztat przeznaczony dla rodziców, opiekunów, wychowawców, nauczycieli dzieci w wieku 0-13 lat.

 

O WARSZTATACH

Zdrowe poczucie własnej wartości to podstawa dobrego samopoczucia każdego człowieka i jego zdolności do budowania harmonijnych związków z innymi. Stanowi także najlepszy psychiczny system immunologiczny w sytuacjach zmiany szkoły lub miejsca zamieszkania, rozwodu rodziców, destrukcyjnego nacisku grupy rówieśniczej, uzależnień i temu podobnych. Ponadto poczucie własnej wartości to najlepszy fundament do nauki i zdobywania wiedzy ‒ czy to poprzez zabawę, czy w formie rozwoju intelektualnego.
Poczucie własnej wartości rozwija się u dzieci właściwie samo z siebie. Zadaniem rodziców jest dać mu właściwe wsparcie i nie naruszać integralności osobistej dziecka. Nie możemy ,,dać’’ komuś poczucia własnej wartości, ale możemy przyczynić się do jego rozwinięcia. Nigdy nie jest na to za późno!

 

CEL WARSZTATU:

W trakcie zajęć dowiecie się, jak można wspierać swoje dziecko, ale także jak wzmacniać siebie w tej sferze. Rodzice, opiekunowie, którzy zachowują się otwarcie i świadomie wobec dzieci, doświadczą, że dzieci także mają wpływ na ich, dorosłych, poczucie własnej wartości. Celem warsztatu jest zainspirowanie uczestników do myślenia o zagadnieniu poczucia własnej wartości i poszerzenie świadomości w tym zakresie.

 

WARSZTATY POPROWADZI:

Tamara Kasprzyk

Współzałożycielka i trenerka Familylab Polska, psycholog, trener, mama dwóch chłopców. Przełomowym momentem w jej życiu były narodziny dziecka, rozpoczynające zupełnie nowy okres życia – stawania się świadomym rodzicem. Macierzyństwo spostrzega jako kurs intensywnego rozwoju osobistego, czas niespodziewanych odkryć i przewartościowań. Zaskoczona intensywnością doświadczania relacji z dzieckiem i korzyści osobistych, jakie z tego czerpie, postanowiła dzielić się tym odkryciem z innymi – przede wszystkim z mamami małych dzieci, ale również ze wszystkimi dorosłymi, którzy opiekują się lub pracują z dziećmi.
Zafascynowana wartościami promowanymi przez Jespera Juula współtworzy Fundację Familylab Polska wspierającą dorosłych i dzieci w budowaniu zdrowych relacji w rodzinie – pracuje z rodzicami, opiekunami, wychowawcami i nauczycielami.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA ORAZ ZAPISYO wpisaniu na listę uczestników zostaną Państwo poinformowani drogą e-mailową.
Loading Map....

Lokalizacja
Warsztaty Agaty