Termin: 29 września 2012, Ośrodek BALANS, ul. Iłłakowiczówny 8/4, Poznań
Pokaż mapę
Czas trwania: 10:30 - 16:30


Zapraszamy przyszłe mamy na spotkanie z własnym, naturalnym głosem.

Nasz głos to cudowny dar – unikalny, muzyczny instrument. Swobodne wykorzystywanie własnego głosu jest krokiem ku radości i harmonii. Delikatne wibracje ciała, odczuwalne podczas śpiewania, to masaż wewnętrzny, który relaksuje, uwalnia od stresu i ma dobroczynny wpływ na nasz organizm w okresie ciąży. Bezpośrednie powiązanie śpiewania z oddychaniem wpływa pozytywnie na ciało i psychikę, szczególnie, gdy potrafimy świadomie kontrolować nasz oddech. Głos, tak związany z ciałem, jest jednocześnie zwierciadłem naszej duszy, wyraża emocje, uczucia, pozwala na komunikację z otoczeniem.

Śpiew podczas ciąży można potraktować jako ćwiczenia przygotowujące do porodu. Dzięki korelacji pomiędzy mięśniami jamy ustnej, twarzy, szyi, a mięśniami dna miednicy – kobieta śpiewając rozluźnia pierwsze z nich, a drugie automatycznie również ulegają relaksacji. Podobne znaczenie mają także wydawane przez kobietę w czasie porodu różne dźwięki. Krzyk, śpiew, śmiech, otwieranie i rozluźnianie ust w czasie porodu ułatwiają rozwieranie się szyjki macicy i rozluźnianie okolicy krocza.

 

O WARSZTATACH 

Praca warsztatowa będzie skierowana na doświadczanie i obserwację siebie oraz zdobywanie świadomości ciała i odkrywanie jej związków z emisją głosu. Stworzy okazję do wzajemnego słuchania się, rozwijania umiejętności komunikowania się i ekspresji przez głos, pozbywania się indywidualnych ograniczeń i zahamowań związanych ze śpiewaniem, budzenia własnej kreatywności, a przede wszystkim okazję do wspólnej zabawy oraz czerpania przyjemności z oddychania pełną piersią i wspólnego śpiewania pełnym głosem.

 

Warsztaty obejmą :

- odkrywanie własnego, niepowtarzalnego, naturalnego głosu i rozwijanie umiejętności śpiewania

- doświadczanie relaksujących właściwości głosu

- wydobywanie pełnych mocy, energetycznych i wibrujących dźwięków (elementy śpiewu białego)

- uruchamianie i ćwiczenie oddychania przeponowo – żebrowego

- zabawy, improwizacje i eksperymentowanie z dźwiękiem

- śpiewanie pieśni z wybranych tradycji słowiańskich

 

 

CEL WARSZTATÓW, czyli korzyści wynikające z udziału w warsztatach

 • poznanie sposobu pełnego oddychania, które ma bardzo ważny wpływ na przebieg porodu
 • oswajanie nowego obszaru aktywności i poszerzanie doświadczeń związanych ze śpiewaniem – dbasz o rozwój osobisty, rozwijasz swoje możliwości ekspresji wokalnej;
 • wsparcie grupy osób, które też uczą się, próbują nowych sposobów działania, eksperymentują
 • poznanie szeregu ćwiczeń oddechowych i głosowych – mając narzędzia możesz samodzielnie pracować ze swoim głosem;
 • wstęp do śpiewu białym głosem – wydobywasz z siebie głos pełen mocy;
 • poczucie wspólnoty, radość i satysfakcja ze wspólnego działania, poczucie własnej wartości – uczysz się w najlepszy sposób, poprzez zabawę;
 • nauka pięknych, tradycyjnych pieśni z wybranych tradycji słowiańskich

 

WARSZTATY POPROWADZI

 Barbara Wilińska 

Studiowała psychologię na UAM w Poznaniu. Od wielu lat śpiewa tradycyjne pieśni polskie i pieśni innych tradycji słowiańskich. Akompaniuje sobie na dawnych instrumentach, m.in. na lirze korbowej, suce biłgorajskiej, tamburze. Współtworzy zespoły wykonujące muzykę średniowieczną i tradycyjną różnych krajów. Od 13 lat prowadzi warsztaty głosowe dla dorosłych, zespoły śpiewacze oraz zajęcia muzyczne związane z kulturą tradycyjną dla dzieci. Od wielu lat zajmuje się kaligrafią łacińską i edukacją w tym zakresie. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2005 roku.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

KOSZT UDZIAŁU: 110 PLN/ 1 os.

 

 • Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie wpłaty.
 • Osoby uczestniczące w zajęciach biorą całkowitą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Jeśli masz wątpliwości, swoją decyzję udziału w zajęciach skonsultuj z lekarzem prowadzącym ciążę lub położną.
 • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne negatywne konsekwencje niezastosowania się do powyższych wskazań.
 •  Prosimy o zabrania wygodnego ubrania, przyborów do notowania oraz dyktafonu.

 

DANE DO PRZELEWU:

Burda Creative Group
Os. B. Chrobrego 24/56
60-681 Poznań

nr konta: 50 1020 5558 1111 1887 1500 0068
 O wpisaniu na listę uczestników zostaną Państwo poinformowani drogą e-mailową. Rejestracja

Rejestracja jest niedostępna dla tego wydarzenia

Loading Map....

Lokalizacja
Ośrodek BALANS