stojak na deski do krojenia

Wszystkie sprzęty kuchenne powinny być odpowiednio przechowywane. Tyczy się to zarówno urządzeń większych i bardziej wartościowych (blenderów, mikserów i robotów kuchennych), jak i prostych narzędzi, czyli chociażby desek do krojenia. Jak więc te deski przechowywać i gdzie je trzymać, aby zadbać o ich jakość i nie zagracać nimi kuchni?

Patent nr 1 – praktycznie schowane

Stojak na deski do krojenia teoretycznie od razu rozwiązałby problem związany z przechowywaniem, jednakże nie każdy ma ochotę trzymać coś takiego bezpośrednio na blacie, zwłaszcza gdy element ten ewidentnie nie pasuje do wystroju kuchni.

W przypadku gdy w szufladach bądź szafkach wciąż ma się jeszcze trochę miejsca, deski wystarczy do nich pochować. W takiej sytuacji również warto jednak skorzystać ze stojaków na deski do krojenia i umieścić je bezpośrednio w głębokich szufladach, aby deski były przechowywane w pionowej pozycji, nie na leżąco.

Patent nr 2 – dodatkowa dekoracja

Deski wykonane z eleganckiego kamienia lub też te ceramiczne, zdobione wymyślnymi ornamentami, ciekawymi napisami albo zabawnymi motywami są na tyle ładne, że warto też wystawić je na wierzch i zrobić z nich oryginalną dekorację. Niekoniecznie trzeba w tym celu układać je na stojaku na deski do krojenia. Równie dobrym pomysłem okaże się zawieszenie ich na ścianie.

Aby wykorzystać ten patent, wystarczy zawiesić na ścianie dodatkową półkę, wyścielić ją serwetką i ułożyć na niej deski w pozycji pionowej. Półeczkę można wyróżnić poprzez oświetlenie jej dodatkową lampką LED.

Patent nr 3 – trzymanie na blacie

Nie da się jednak ukryć, że stojak na deski do krojenia jest wykorzystywany częściej do przechowywania desek niżeli ścienne półki. Umieszczony bezpośrednio na blacie, na którym przygotowuje się posiłki, okaże się wyborem najbardziej praktycznym.

Ponadto niejeden stojak na deski do krojenia sam w sobie może uchodzić za ciekawą dekorację kuchni. Z łatwością da się wkomponować go w stylistykę aranżacji kuchni. Do wyboru są nowoczesne i minimalistyczne stojaki metalowe, jak również te klasyczne, bardziej masywne, wykonane z naturalnego drewna.

Stojaik na deski do krojenia znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here