Inwazyjne zabiegi na cellulit

Cellulit jest zmorą kobiet, które uważają, że odbiera im atrakcyjność. Niestety jest to też bardzo częsta przypadłość, na którą na szczęście coraz więcej jest remediów. Wiele kobiet decyduje się na bardziej inwazyjne zabiegi na cellulit niż masaże, by uzyskać upragniony efekt. Co mogą zrobić?

Mezoterapia igłowa

Wśród zabiegów na cellulit mezoterapia igłowa (inaczej intradermoteria) jest dość popularna. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu pod skórę substancji antycellulitowych, które poprawiają krążenie i wspomagają uwalnianie tłuszczów. Następnie wykonuje się masaż, który pozwala na lepsze rozprowadzenie substancji w obszarze, z którego chcemy usunąć cellulit.

Jest to najskuteczniejszy zbieg na cellulit, ale też najbardziej inwazyjny. Długotrwałe efekty uzyskuje się przy regularnym powtarzaniu, co oznacza stosunkowo wysokie koszty przy jego wykonaniu, a także w kolejnych latach. Niemniej później nie trzeba się już martwić mało atrakcyjnym wyglądem, nawet jeśli cellulit w chwili wykonania pierwszego zabiegu będzie zaawansowany.

Mezoterapia mikroigłowa

Zabiegi na cellulit z użyciem igieł są dwa – opisana już mezoterapia igłowa oraz mikroigłowa. W tym przypadku stosuje się mały roller z igiełkami, którym przesuwa się po skórze, a następnie wmasowuje się substancje antycellulitowe.

Ten zabieg na cellulit jest mniej inwazyjny niż zwykła mezoterapia igłowa, ale jest też mniej skuteczny – musi być wykonany co najmniej trzy razy, by efekty były w jakikolwiek sposób zauważalne. Jest też stosowany w niskim stadium cellulitu, natomiast mezoterapia igłowa nie ma takich ograniczeń i zadziała przy każdym stopniu.

Karboksyterapia

Ten zabieg polega na podskórnym podawaniu dwutlenku węgla, dzięki czemu usprawnia się przepływ krwi i stymuluje produkcję kolagenu. Tuż po zabiegu pod skórą pojawiają się niewielkie zgrubienia, które znikają po kilku minutach. Sam zabieg przez kobiety bywa określany jako bardzo bolesny, jednakże jest to uzależnione od indywidualnej odporności na ból.

Zabieg na cellulit może być zastosowany w każdym miejscu jego występowania, ale musi być powtórzony kilkanaście razy by dać odpowiednie efekty, szczególnie w przypadku bardzo zaawansowanego stadium cellulitu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here