Jak wybrać idealny instrument do gry

Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę ze światem muzyki, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie ulega wątpliwości, że najważniejsza decyzja dotyczy wyboru instrumentu, na którym będziesz się uczył. Możliwości jest naprawdę sporo – do najpopularniejszych propozycji należy pianino lub gitara. Ale wcale nie musisz decydować się na nie, tylko dlatego, że podobają się Twoim znajomym. Instrument powinien przede wszystkim być dopasowany do Twoich zdolności i upodobań. Poznaj kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci dokonać najlepszej decyzji.

Wybór instrumentu – czym się kierować?

Zanim zdecydujesz się, na zakup swojego wymarzonego instrumentu musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Między innymi, jakiej muzyki lubisz słuchać – jesteś fanem metalu, muzyki klasycznej, nowoczesnej a może popularnej? Nie każdy rodzaj muzyki zagrasz na każdym instrumencie. Weź pod uwagę również swoje zdolności. Osobom, które wyróżniają się doskonałym poczuciem rytmu i mają świetną koordynację, do gustu przypadnie perkusja. Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach, aby grać jednocześnie rękami i nogami, postaw na gitarę basową – tu także liczy się poczucie rytmu. Doskonałą propozycją dla osób, które mają znakomitą podzielność uwagi, są instrumenty klawiszowe. Jeżeli masz mocne płuca, dobrym wyborem może okazać się instrument dęty. A może lubisz nie tylko grać, ale też śpiewać? W takim razie zamiast harmonijki ustnej, postaw na gitarę. Inną ważną kwestią jest to, czy masz odpowiednią ilość miejsca w domu na instrument muzyczny – jeżeli mieszkasz w kawalerce wybór fortepianu lub organów może okazać się nie najlepszym wyjściem.

Nie masz pomysłu na instrument? Postaw na akordeon!

W dalszym ciągu, nie jesteś pewny, na jaki instrument postawić? Szukasz czegoś oryginalnego i lubisz odróżniać się od innych? Postaw na akordeon! To instrument, który w ostatnim czasie przeżywa swój renesans. Dawniej używano go głównie do grania muzyki folklorystycznej, jednak obecnie wiele osób przekonało się, że z powodzeniem można grać na nim także nowoczesne kawałki. Tak naprawdę, można za jego pomocą grać niemal każdy styl muzyczny. Akordeony to instrumenty, które mają sporo zalet – między innymi są mobilne, więc bez problemu zabierzesz je na imprezę czy ognisko. Pozwalają precyzyjnie kierować barwą dźwięku oraz dynamiką. Brzmienie, które się z nich wydobywa, trwa bardzo długo, co umożliwia stałe odkrywanie możliwości tego instrumentu. Radość z opanowania gry na akordeonie jest ogromna!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here