Klamki na długim szyldzie

0
1422

Klamka zbudowana jest z kilku części, na które składa się rękojeść oraz mechanizm sprężynowy powodujący jej swobodne użytkowanie. Kolejnym również ważnym elementem wyposażenia klamki jest szyld będący osłoną i połączeniem z klamką za pomocą bolca. W sklepach można nabyć szyldy długie oraz szyldy dzielone. Mając na uwadze przeznaczenie klamki trzeba wybrać odpowiednią opcję.

Klamki na długim szyldzie

Zapoznając się z ofertą sklepu można zauważyć, że klamki na długim szyldzie są rozwiązaniem ekonomicznym. Jednak to nie jedyny wyróżnik tego rozwiązania, kolejnym jest prosty montaż, z którym wiele osób może sobie samodzielnie poradzić. Nabywając taką klamkę i mając świadomość jej zastosowania, trzeba zdecydować o rodzaju szyldu, który może być na wkładkę, na klucz, może również to być szyld bez dodatkowych cech tzw. pełny oraz klamka do łazienki.

Obecnie istnieje duża różnorodność klamek na długim szyldzie, można, więc wybrać opcję najbardziej optymalną do danych drzwi i konkretnego pomieszczenia. Można wybierać spośród wielu modeli, wzornictwa, kolorów, dopasowując ten produkt do aranżacji wnętrza. Niższa cena nie świadczy o gorszej, jakości, przeciwnie ten rodzaj klamek i szyldów może zapewnić stylowy design.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem klamki?

  Klamki na podłużnym szyldzie stanowią połączenie klamki i jak już wspomniano np. otworu na klucz. Planując zakup trzeba poznać rozstaw zamka, jest to bardzo istotne. Niektórzy ze względu na rozmiary szyldów uważają, że to rodzaj klamek jest mocniejszy i wytrzymalszy.

Wiadomo już, że podłużne szyldy dostępne są kilku wariantach:

  • Z otworem na klucz
  • Z blokadą w przypadku przeznaczenia do drzwi łazienki
  • Z otworem na zamek (wkładka bębenkowa)
  •  Pełne pokojowe.

Klamki na podłużnym szyldzie najczęściej montowane są w drzwiach zewnętrznych, jednak są użytkownicy, którzy wybierają tą opcję w przypadku drzwi wewnętrznych.

Rodzaje klamek na długim szyldzie

Poszukując klamki na długim szyldzie do drzwi, które przynależne są do pomieszczenia urządzonego w stylu retro lub klasycznym, warto zwrócić uwagę na produkt wykonany ze znalu. Są to modele wyjątkowo estetyczne a zarazem dekoracyjne. Kolorystyka takich klamek została osiągnięta dzięki innowacyjnej metodzie ciśnieniowego odlewania znalu. Dodatkowym wyposażeniem może być podwójne wspomaganie z dociskiem, które znacznie ułatwi użytkowanie klamki. Takie produkty występują w różnych rozmiarach.

Dobrym pomysłem aranżacyjnym jest zamontowanie klamki na długim szyldzie w wersji uniwersalnej, która będzie pasowała do każdej stylistyki. Trzeba przyznać, że ten rodzaj klamek jest bardzo ciekawy pod względem designu i zastosowania. Dostępna kolorystyka daje możliwość dopasowania produktu do drzwi wewnętrznych w pokojach, łazience. Bardzo efektowne klamki niklowe szczotkowane, jak również w pięknej barwie satynowego mosiądzu i patyny doskonale odnajdą się w pomieszczeniach nowoczesnych, minimalistycznych, loftowych i skandynawskich.

Piękne wzornictwo klamek z podłużnym szyldem

Design klamek z podłużnym szyldem jest tak bogaty, że można wybrać produkty masywne, szerokie oraz delikatne, smukłe. Klamka o opływowych  kształtach jest oryginalna i poszukiwana przez osoby ceniące sobie piękne wykonanie, ciekawe detale. Błyszczący chrom z satyną nadaje jej ładnej srebrnej barwy i dodatkowo zapewnia proste utrzymanie w czystości. Dzięki szczotkowanej powłoce nie widać śladów użytkowania, ponieważ podczas naciskania klamki palce nie pozostawiają śladów.

Taki model klamki z podłużnym szyldem podklamkowym wyprodukowano ze stali, dostępny jest w atrakcyjnej cenie. Ponadto jest ona wygodna w obsłudze, gdyż została wyposażona z podwójny system wspomagania, to znaczy, że po jej naciśnięciu wraca samoczynnie do pozycji wyjściowej. Wydłużony czas użytkowania został również osiągnięty dzięki podwójnym dociskom imbusowym, które normują montaż klamki.

Nowoczesne modele klamek z podłużnym szyldem

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się kwadratowe klamki na długim szyldzie wykonane ze stali nierdzewnej z matowym wykończeniem. Ten rodzaj materiału posiada ponadczasowy design, dzięki czemu wpasowuje się w każdą stylistykę wnętrza i harmonizuje z jego wyposażeniem. Rękojeść klamek występuje w różnej formie od szerokich po standardowe a także delikatne i wydłużone. Szeroka klamka dobrze układa się w ręku i jest niezwykle wygodna podczas użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here