alergia na roztocza

Delikatna skóra dziecka wymaga szczególnej opieki. Aby nie wywołać reakcji alergicznych i podrażnień warto trzymać się kilku podstawowych zasad – stosować odpowiednie kosmetyki, dbać o czystość w domu i wybierać naturalne tkaniny. Więcej o tym jak dbać o skórę małego alergika opowiadamy w artykule.

Wybieraj hipoalergiczne składy

Korzystanie ze środków wolnych od silnych, uczulających substancji jest jedną z kluczowych zasad. Hipoalergiczność produktu oznacza, że jego skład zawiera związki, które nie wywołują reakcji alergicznych. Tego rodzaju kosmetyki są najczęściej pozbawione zapachu, gdyż różnorodne tego typu kompozycje często są silnie uczulające i mogą podrażniać – niektóre z nich utrzymują się w powietrzu przez długi czas, nawet po skończeniu produktu! Groźne związki chemiczne zawarte są w wielu detergentach i kosmetykach, dlatego przed zakupem sprawdź czy wybrany środek jest od nich wolny, antyalergiczny oraz upewnij się, że przeszedł wymagające testy laboratoryjne i ma poświadczający jakość certyfikat.

Płyny do prania dla alergików Mr. ZIGGI

Zachowaj czystość w domu

Uciążliwe i silnie uczulające roztocza w dużym stopniu wpływają na skórę i samopoczucie dziecka. Aby zachować w domu czystość dobrze jest pamiętać o częstym odkurzaniu – szczególnie warto zwracać uwagę na dywany i tapicerkę, gdyż w materiałowych przedmiotach codziennego użytku gromadzi się kurz. Zalecamy również pranie w delikatnym środku dezynfekującym. Najlepiej wybrać produkt, który umożliwi dokładne oczyszczenie tkanin przy użyciu niskiej temperatury prania (wystarczy 40 stopni Celsjusza do przeprowadzenia pełnej dezynfekcji) – dzięki temu zyskamy pewność, że częste odkażanie nie zniszczy pranych materiałów. Dotyczy to między innymi:

  • dziecięcych ubranek,
  • pościeli, poduszek i kołder,
  • ręczników,
  • firan i zasłon,
  • pluszowych maskotek.

O czym jeszcze warto pamiętać? 

Aby w pełni ochronić skórę małego alergika należy wybierać naturalne i oddychające tkaniny, z których uszyte będą ubranka – doskonale sprawdzi się polar minky, bawełna naturalna, len, a także tetra. Dodatkowo – przy regularnym praniu warto zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczeństwo delikatnej skóry alergika, ale i na ochronę naszej planety. Częste wykonywanie prania może mieć negatywny skutek na stan środowiska naturalnego. Unikając szkodliwych substancji takich jak fosforany i zeolity uchronimy zbiorniki wodne przed osadzaniem się ich na dnie – dobrym przykładem produktu, który pozwala na delikatne i bezpieczne zarówno dla skóry, jak i dla ekosystemu przeprowadzanie prania jest proszek do prania Mr. ZIGGI. Warto również pamiętać, że dobre gatunkowo detergenty mogą być kosztowne, dlatego najbardziej opłacalnym wyborem będzie środek wydajny i efektywny – taki, który ma skoncentrowaną formułę. 

alergia na roztocza pranie

Jak dbać o skórę małego alergika – podsumowanie

Stosując się do wymienionych wcześniej zasad możemy być spokojni, że robimy co w naszej mocy, aby skóra malucha była odpowiednio chroniona. Częste wietrzenie, odkurzanie i pranie tkanin sprawia, że minimalizujemy szanse na wystąpienie uciążliwych reakcji alergicznych. Aby zadbać o bezpieczeństwo skóry naszego dziecka, wybierajmy środki piorące o delikatnym, ale i skutecznym działaniu. Hipoalergiczne produkty o właściwościach dezynfekujących będą najlepszą opcją, a z ich korzyści będą korzystać wszyscy domownicy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here