Klocki Lego

Klocki Lego podbijają serca dzieci już od wielu dziesięcioleci. Można je kupić niemal na całym świecie. Dostępne są w bardzo różnych opcjach. Niektóre zestawy przeznaczone są dla początkujących miłośników Lego, inne dla dzieci starszych, część jest stworzona z myślą o chłopcach a część o dziewczynkach. Dziś kilka słów na co zwrócić uwagę wybierając zestaw klocków dla swojej pociechy.

1. Wiek dziecka

Marką Lego oznaczone są klocki różnej wielkości oraz o różnym stopniu trudności. Kupując klocki dla swojego dziecka warto postawić na zestaw dostosowany do jego wieku Dzięki temu mały budowniczy będzie samodzielnie radził sobie z konstruowaniem modeli zgodnie z instrukcją dodaną do zestawu klocków lub tworzeniem budowli własnego pomysłu.

2. Na początek zestaw uniwersalny

Obecnie klocki Lego sprzedawane są w zestawach tematycznych. Pojedyncze pudełko zawiera elementy do zbudowania konkretnego budynku czy pojazdu. Jednak na sam początek przygody z klockami Lego warto wybrać zestaw uniwersalny. Najczęściej jest to pudełko, w którym znajduje się od kilkudziesięciu do kilkuset klocków pozwalających na budowanie tego, co tylko mały budowniczy sobie wymyśli. Uniwersalny zestaw zawiera klocki w podstawowych kształtach ale również podstawki do budowania, a często także dodatki takie jak koła samochodowe czy kwiatki.

3. Lego City

Pod nazwą „klocki Lego City” kryje się wiele zestawów klocków przedstawiających miasto. Poszczególne zestawy są różnej wielkości. Dostępne są pudełka zawierające klocki, z których można wybudować duży budynek użyteczności publicznej taki jak np. posterunek policji czy remizę strażacką. Są także znacznie mniejsze zestawy umożliwiające zbudowanie np. pojedynczego pojazdu strażackiego czy śmigłowca ratunkowego. Kupując poszczególne zestawy Lego City można zbudować prawdziwe miasto. Tematyka tej serii klocków jest bardzo uniwersalna w związku z czym Lego City chętnie bawią się zarówno dziewczynki jak i chłopcy.

4. Lego Friends

Lego Friends to szeroka gama zestawów klocków Lego wyprodukowana z myślą o dziewczynkach. Pastelowa kolorystyka oraz bajkowe budowle i postacie to cechy charakterystyczne dla tej linii klocków. Ogromna ilość zestawów pozwala na stworzenie niezwykłego świata pełnego elfów, księżniczek i czarodziejek. Ta linia tematyczna jest jedną z najchętniej kupowanych w ramach upominków dla dziewczynek w różnym wieku.

5. Lego Star Wars

W ofercie klocków sygnowanych znakiem Lego poza seriami o ogólnej tematyce można znaleźć również serie dotyczące bardzo konkretnego zagadnienia. Często podstawę serii stanowią filmy, książki lub komiksy. Wśród najpopularniejszych tego typu zestawów jest Lego Star Wars. Poszczególne zestawy klocków przedstawiają pojazdy, sprzęt oraz miejsca znane miłośnikom filmów i seriali z serii Gwiezdne Wojny. Figurki znajdujące się w zestawach nie przypominają zwykłych ludzi, jak to jest np. w Lego City ale odzwierciedlają poszczególne postaci z filmów. Posiadanie wszystkich zestawów tej serii to marzenie wielu fanów Star Wars.

6. Lego Technic

Lego Technik to linia klocków dla bardziej zaawansowanych konstruktorów. Klocki z tej serii charakteryzują się małą dowolnością budowy. O ile z klocków Lego City czy Lego Friends można budować zarówno to, co znajduje się w instrukcji jak i inne wymyślone przez dziecko budowle, o tyle z Lego Technic trudno tworzyć konstrukcje inne niż te przewidziane przez twórców. Duże zestawy klocków przygotowane są do złożenia samochodów, pojazdów mechanicznych a także maszyn technicznych. Niektóre z zestawów można połączyć z niewielkimi silnikami, które pozwalają na poruszanie konstrukcją. Miłośnicy Lego Technic nierzadko łączą konstrukcje z klocków ze zdalnym napędem co sprawia, że zbudowane z klocków samochody poruszają się po wyznaczonych torach lub są zdalnie sterowane. To doskonała zabawa dla młodych techników.

Klocki firmy Lego to wspaniały prezent zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Mogą się nimi bawić dzieci w bardzo różnym wieku. Pierwsze klocki tej firmy marki Duplo przeznaczone są dla dzieci powyżej 1 roku życia. Kolejne zestawy świetnie sprawdzą się w przypadku dzieci nieco starszych. Lego tematyczne takie jak Star Wars to prawdziwa gratka dla miłośników tej serii filmów. Posiadanie wszystkich zestawów to marzenie wielu kolekcjonerów. Natomiast zestawy Lego Technic to doskonała zabawka dla nastolatków, którzy mają smykałkę do prac technicznych. Złożenie całej koparki czy specjalistycznego sprzętu budowlanego to nie lada wysiłek i często wiele godzin pracy dająca wiele satysfakcji. Firma Lego wypuszcza na rynek coraz to nowe zestawy klocków, którymi z pewnością będą się bawiły kolejne pokolenia dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here