Nosimy dobrze dobrane biustonosze

Kobiece piersi – stworzone do karmienia dziecka, ale mają też wydźwięk seksualny. Mogą być źródłem kompleksów albo dumy. Zmieniają swój kształt i rozmiar wraz z wiekiem i sytuacją życiową. Czasami chcemy je powiększyć albo zmniejszyć. Duże czy małe, wszystkie są piękne i o wszystkie trzeba dbać. Można stosować masaże i dobre kremy. Ale najważniejsze jest ich podtrzymanie.

Brafitting, czyli wybór

Brafitting to sposób na dobrze dobrane biustonosze. Zdarzyło ci się, że obwód stanika był za ciasny i marzyłaś tylko o zdjęciu go jak najszybciej? A może latał ci we wszystkie strony i zastanawiałaś się po co ci w ogóle ten biustonosz? Źle dobrany obwód nie tylko nie zapewnia odpowiedniego podtrzymania piersi, ale może wyrządzić im krzywdę. Za ciasny obwód, to nieestetyczne czerwone ślady, ale i ból. Zbyt luźny – nie daje piersiom żadnego oparcia i powoduje, że się poruszają, co może powodować dyskomfort. Jaki więc powinien być obwód biustonosza? Weź do ręki centymetr krawiecki i przełóż go wokół tułowia, tuż pod piersiami. Nie ściskaj go mocno, ważne, żeby przylegał do ciała (uwaga! Pomiaru dokonujemy na gołe ciało!). Sprawdź ile wyszło ci centymetrów. Obwód powinien być o jeden rozmiar mniejszy, niż ten, który wychodzi z pomiaru. A to dlatego, że obwód biustonoszy często się rozciąga na skutek długiego noszenia. I tak, jeżeli wyszło ci 75 cm, wybierz biustonosz z obwodem 70 cm. Pamiętaj, dobrze dobrane biustonosze nie cisną ani się nie przesuwają.

Następnie załóż miękki stanik zbierający biust. Miarką krawiecką zmierz biust w jego najszerszym miejscu. Nie dociskaj miarki do ciała! Powinna być delikatnie napięta, ale nie spłaszczająca biustu. Jeżeli twój biust jest opadający, dokonaj pomiaru w ten sam sposób, ale nie stojąc prosto tylko pochylając się do przodu. Obwód biustu mierzymy w biustonoszu, gdyż w ten sposób wynik nie jest przypadkowo zawyżony.

Co zrobić gdy znamy już miary?

Prawidłowy rozmiar biustonosza to obwód dobrany w sposób powyżej oraz prawidłowo wyliczony rozmiar miseczki. Rozmiar miseczki obliczamy odejmując od miary obwodu wokół piersi miarę obwodu pod biustem. W zależności od tego, ile centymetrów otrzymasz, taki będziesz mieć rozmiar miseczki. Np. różnica rzędu 19 cm to rozmiar miseczki D, 24 cm – E itd. Prawidłowy rozmiar miseczki sprawdzisz posługując się odpowiednimi tabelami dostarczanymi przez producentów. Piersi powinny całe znajdować się w miseczce, nie mogą „wylewać się” bokami ani górą.

Jak widać dobór biustonosza to niebagatelna sprawa. Jednakże dobrze dobrane biustonosze podnoszą komfort naszego życia. Dzięki nim piersi mogą stać się naszym atutem a co najważniejsze, nie powodować bólu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here