wysoki poziom testosteronu

Zarówno kobiety jak i mężczyźni posiadają hormony odpowiedzialne za ich zdrowie, kształt ciała oraz ogólny wygląd fizyczny. W przypadku panów za najważniejszy z nich uważa się testosteron, który odpowiada za prawidłowy przebieg wielu reakcji w organizmie, a przede wszystkim ma on istotne znaczenie na atrybuty płciowe, dlatego w przypadku jego braku należy znaleźć sposób jak podnieść poziom testosteronu.

Zbyt mała jego ilość może skutkować bowiem pogorszeniem nastroju, zmniejszeniem pewności siebie, zbyt małą lub nieprawidłowo rozwiniętą masą mięśniową, niewystarczającą gęstością kości, a także brakiem lub bardzo słabym popędem seksualnym. W ostatnich latach, wraz z rozwojem cywilizacji oraz postępującym szkodliwym stylem życia, wiążącym się ze stale wzrastającym stresem, brakiem snu, minimalną lub żadną aktywnością fizyczną, a także złą dietą, odnotowuje się u mężczyzn coraz więcej zaburzeń w produkcji tego hormonu.

Osoby takie powinny szukać sposobu jak podnieść poziom testosteronu, ponieważ jego niedobory mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia, szczególnie dla nastoletnich chłopców, którym związek ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. U mężczyzn po trzydziestym roku życia dochodzi do naturalnego zmniejszenia zawartości tego hormonu w organizmie.

Za produkcję testosteronu odpowiada mózg, a dokładniej mówiąc jego część, zwana podwzgórzem, które znajduje się w tak zwanym obszarze podkorowym. Hormon ten powstaje poprzez syntezę substratów cholesterolowych, przez co stosowana dieta ma istotne znaczenie na jego ilość w organizmie.

poziom testosteronu

W przypadku zbyt małej ilości hormonu męskości, należy znaleźć najbardziej odpowiadający nam sposób na to jak podnieść poziom testosteronu. Jedną z najbardziej skutecznych metod są treningi na siłowni, które powodują nie tylko zwiększenie produkcji testosteronu, ale również hormonu wzrostu. Najbardziej skuteczne pod tym względem są przysiady oraz martwe ciągi, ponieważ im bardziej intensywny zestaw ćwiczeń, tym będzie on skuteczniejszy.

Sposobem jak podnieść poziom testosteronu są również sprinty, które stanowią świetne zastępstwo treningu siłowego, w przypadku gdy nie mamy możliwości skorzystania z siłowni. Gdy jesteśmy na wakacjach, a nie chcemy utracić wypracowanych wcześniej efektów ćwiczeń, wówczas warto jest poświęcić codziennie czas na półgodzinne, szybkie biegi.

Kolejną metodą na to jak podnieść poziom testosteronu jest dieta zwiększająca ilość dostarczanych do organizmu tłuszczów, przy jednoczesnym zmniejszeniu przyjmowanych węglowodanów. Tłuszcze powinny zapewniać około trzydzieści pięć procent kalorii, przyjmowanych każdego dnia przez mężczyzn, a ich zbyt mała ilość powoduje obniżenie poziomu hormonu męskości. Jadłospis powinien zostać również wzbogacony o warzywa i owoce, które wraz z kwasami nasyconymi oraz nienasyconymi, zawartymi w owocach morza, oliwie z oliwek, orzechach oraz nasionach i jajkach, pozwolą na właściwe funkcjonowanie organizmu oraz tworzenie enzymów układu odpornościowego.

Jeżeli szukamy sposobu jak podnieść poziom testosteronu należy zwrócić uwagę na ilość spożywanych węglowodanów prostych, ponieważ ze względu na to, iż mają one wysoki indeks glikemiczny, powodują szybki wyrzut insuliny, skutkujący przekształceniem się hormonu męskości w estrogen, który jest tak zwanym hormonem kobiecym. Musimy pamiętać bowiem, iż dieta w ponad siedemdziesięciu procentach decyduje o stanie naszego zdrowia.

mięśnie

Ze względu na to, iż panowie są w większości przypadków wielbicielami potraw mięsnych, szukając sposobu jak podnieść poziom testosteronu, powinni oni zwracać szczególną uwagę na to, jakie mięsa spożywają. Zaleca się bowiem spożywać ich różne rodzaje, po to aby zapewnić organizmowi odpowiedni zastrzyk składników odżywczych, a także materiału niezbędnego do wzrostu włókien mięśniowych.

Metodą jak podnieść poziom testosteronu jest również spożywanie ostryg, które są bogatym źródłem cynku, powodującym wzrost ilości hormonu męskości, a w konsekwencji również libido. Dlatego dieta męska powinna opierać się nie tylko na mięsie, ale również na owocach morza.

Problemy w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu wynikają również ze zbyt dużej ilości stresu, który powoduje wydzielanie tak zwanego kortyzolu. W związku z tym mężczyźni szukający sposobu jak podnieść poziom testosteronu, powinni również znaleźć metody umożliwiające im redukcję stresu. Doskonałą metodą są medytacje, można również zastosować bardziej tradycyjne sposoby takie jak oglądanie filmów i seriali, czytanie książek, słuchanie muzyki, spacery.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here