Jak urządzić strefę relaksu w domu

Strefa, w której możemy się zrelaksować jest ważną częścią każdego mieszkania czy domu. Może to być nawet mała wydzielona część, najważniejsze jest to, że przydzielono mu specjalną funkcję.

Oczywiście „Można zrelaksować się w sypialni” – powiedzą niektórzy. I częściowo będą mieli rację, ale taki wypoczynek może być zbyt relaksujący: istnieje wielka pokusa, by leżeć w łóżku przez pół dnia, a chęć zrobienia czegokolwiek innego znika. Dlatego właśnie nie można obejść się bez oddzielnej strefy relaksu. Dobrze, jeśli masz możliwość wydzielenia miejsca na aktywny wypoczynek w domu i umieszczenia kina lub sali bilardowej. Jeśli nie ma możliwości przeznaczenia osobnego pokoju, nie jest to powód do rezygnacji z takiego miejsca. Stół bilardowy można ustawić w bibliotece, gabinecie lub salonie, a kino domowe można zrealizować za pomocą projektora i wysuwanego ekranu w salonie. Co jeszcze możesz zrobić i jakie czynniki należy wziąć pod uwagę?

Zdecyduj się na rodzaj aktywności

Przed zorganizowaniem strefy rekreacyjnej musisz z wyprzedzeniem pomyśleć o tym, gdzie i co będziesz robić. Jeśli lubisz czytać, wyposaż kącik w salonie, w którym wygodnie będziesz mógł usiąść z książką. Ustaw lampę podłogową lub kinkiet z dobrym oświetleniem obok krzesła. Ponieważ nie wszystkie oprawy są przeznaczone do czytania, należy wcześniej skonsultować się z dobrym projektantem wnętrz lub uzyskać pomoc w sklepie z oświetleniem. Ustaw obok niego regał, który stworzy odpowiednią przytulną atmosferę.

Jeśli jesteś entuzjastą konsoli do gier, wyposaż swoją strefę relaksu w gniazda HDMI, aby nie musieć prowadzić przewodów po całym pokoju. Możesz podłączyć dekoder w miejscu, w którym siedzisz: sygnał dotrze do telewizora przez przewody ukryte w ścianach.

Odpowiedz sobie na pytanie – ile osób będzie korzystać ze strefy relaksu?

Obszar rekreacyjny w dużej mierze zależy od liczby osób i tego, co planują robić. Wielu z nas uwielbia spotykać się z przyjaciółmi, organizować spotkania, grać w gry. Warto wziąć pod uwagę czy stół obok sofy jest odpowiedniej wielkości. Goście mogą również potrzebować dodatkowej przestrzeni, na przykład podnóżków, czy puf, aby wszystkich pomieścić.

Zastanów się nad rodzajem aktywności

Osoby, które wypoczywają kreatywnie, mogą potrzebować stołu do pracy. Stół nie musi być duży. Na przykład w przypadku niektórych rodzajów robótek ręcznych przestronna powierzchnia robocza nie jest potrzebna: wystarczy mały stół buduarowy, na którym można umieścić niezbędne przedmioty lub system przechowywania małych przedmiotów np. szuflad. Nawiasem mówiąc, samo zorganizowanie takiej strefy może być całkiem przyjemną rozrywką.

Jeśli szukasz projektanta wnętrz odwiedź stronę https://mkdezere.eu/

Jak stworzyć przestrzeń za niewielkie pieniądze?

Jeśli salon nie pozwala na stworzenie osobnej przestrzeni do wypoczynku, w sypialni ustaw fotel lub konsolę. Aby uniknąć leżenia w łóżku przez cały dzień, stwórz przynajmniej niewielką dodatkową część wypoczynkową. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem szerokiego parapetu, zbuduj na nim miejsce do odpoczynku za pomocą poduszek. Najważniejsze jest to, to czy parapet znajduje się na dogodnej wysokości: jeden metr od podłogi jest na tyle wysoki, że należy zapewnić dzieciom schody do wejścia na parapet. Stopnie schodów mogą również zapewnić miejsce do przechowywania.

Spraw, by przestrzeń była mobilna

Wszyscy mamy swoje koncepcje tego, czym jest odpoczynek i jest to naturalne. Jeśli ludzie o różnych zainteresowaniach odpoczywają w jednym miejscu, pożądane jest, aby miejsce to można było łatwo zmienić. Co więcej, im większa rodzina, tym bardziej mobilna powinna być przestrzeń. Użyj różnych opcji oświetlenia: duży żyrandol na przyjęcia, więcej oświetlenia kierunkowego do czytania. Jeśli któryś z członków rodziny lubi spędzać czas w samotności, możesz wyodrębnić niewielkie miejsce, odgrodzone parawanem lub zasłoną, które szybko podzieli przestrzeń.

Przygotuj kącik dla dzieci

Strefa rekreacyjna dla dzieci powinna wyglądać niecodziennie. Styl skandynawski jest szczególnie bogaty w ciekawe rozwiązania dla dzieci. Może to być duże, miękkie siedzisko lub malutka kanapa, która jest całkowicie do dyspozycji dziecka. W zależności od tego, co dziecko będzie tam robić, otocz sofę półkami z książkami lub zabawkami. Dobrym rozwiązaniem byłby wigwam, który będzie również okazją do schowania się przed resztą świata.

Po więcej ciekawych artykułów o projektowaniu wnętrz i nie tylko zapraszamy na stronę https://projektowaniewnetrz24.eu/blog

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here