Jak wybrać odpowiedni jeździk dla dziecka?

0
648

Jeździki to urządzenia, które pomagają dzieciom w nauce chodzenia i utrzymaniu równowagi. Maszyny służą jednak nie tylko do wsparcia ogólnego rozwoju pociechy, ale też zapewniają świetną zabawę. Na co zwrócić uwagę, wybierając jeździk dla malca?

Wybór jeździka dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Zakup odpowiedniego jeździka dla malca trzeba przemyśleć. Aby mieć pewność wyboru właściwej maszyny, która skutecznie pomoże smykowi w nauce chodzenia, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim istotne są zalecenia producenta. Warto zatem sprawdzić, dla jakich dzieci przeznaczony jest pojazd i jakie jest jego maksymalne obciążenie. Na przykład, jeździk Scoot and Ride Ash https://www.zdroweimarkowe.pl/product-pol-195-Hulajnoga-Scoot-and-Ride-2w1-Highwaykick1-Ash.html to innowacyjny model typu 2 w 1, który łączy w sobie funkcjonalność jeździka oraz hulajnogi. Z tej przyczyny sprzęt sprawdza się dla dzieci już od 1. roku życia, aż do ukończenia przez nie ok. 5 lat. Jest dostosowany do malców o wzroście od 82 do 118 cm i wytrzymuje maksymalne obciążenie 20 kg (w przypadku jeździka) oraz 50 kg (hulajnoga).

Warto też sprawdzić, czy zabawka nie ma zbyt szerokiego siedziska, które mogłoby mieć negatywny wpływ na stopy i nogi pociechy. W modelu Scoot and Ride Ash siedzisko cechuje się optymalną szerokością, dostosowaną do małego dziecięcego ciała. To daje pewność komfortu i bezpieczeństwa malcowi podczas korzystania z urządzenia. Istotne są też koła. Najlepiej, aby były one wykonane z miękkiej gumy, co pozwala na cichą i bezpieczną jazdę nawet po śliskiej podłodze w mieszkaniu.

Dlaczego hulajnoga z siedziskiem to polecany wybór?

Wybierając jeździk, warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i wszechstronność. Ze standardowego jeździka malec będzie korzystał przez około kilkanaście miesięcy. Po tym czasie zabawka po prostu mu się znudzi. Wówczas malec chętnie przesiądzie się na maszynę przeznaczoną dla starszych dzieci, czyli hulajnogę lub mały rowerek. To wiąże się z koniecznością wydania pieniędzy na nowy sprzęt. W takim przypadku świetnie sprawdzi się jeździk typu 2 w 1, czyli maszyna będąca połączeniem hulajnogi i jeździka, czego przykładem jest model Scoot and Ride Ash.

Zakup hulajnogi z siedziskiem to inwestycja na kilka lat. Pociecha z powodzeniem może z niej korzystać najpierw w formie bezpiecznego jeździka, a następnie, po złożeniu siodełka i wysunięciu kierownicy, w postaci hulajnogi. Trwały, solidny sprzęt z powodzeniem wytrzyma wojaże malucha, zapewni mu świetną zabawę, a rodzicom pozwoli odetchnąć finansowo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here