śląsk

Śląsk jest nie tylko pięknym miastem, ale jest również bardzo historyczny. Nie ważne czy mieszkacie tu na stałe, czy jedynie jesteście na wczasach, czy objazdówce. Warto, abyście zatrzymali się i zwiedzili te miejsca, ponieważ warto je zobaczyć. Poniżej kilka ciekawym miejsc.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/miejsca-na-slasku/

1. Kopalnia Guido w Zabrzu

  • zjazd górniczą szolą na poziom 320 metrów,
  • dwa poziomy zwiedzania do wyboru,
  • pokazy działania kopalnianych maszyn i wystawy.

Kopalnia Guido to duma miasta Zabrze. Powstała w 1855 roku, a dziś, możemy ją śmiało zwiedzić wraz z przewodnikiem. Jeżeli akurat trafiliście na czas, w którym organizowana jest tam impreza lub event, jeszcze bardziej warto tam zajrzeć!

2. Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Muzeum Zamkowe w Pszczynie to naprawdę świetne miejsce. Nie należy przejeżdżać obok niego obojętnie. Dodatkowo z okna pałacu możemy podziwiać przepiękny widok na park. Zdecydowanie polecamy podczas zwiedzania udać się na rynek i wpaść na wyśmienite jedzenie.

3. Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd to miejsce dla tych, którzy wolą nieco aktywniejszy rodzaj wypoczynku. Szlak ten łączy Kraków z Częstochową, jako że dłuży się przez województwo śląskie oraz małopolskie. Cały szlak ma długość aż 163,9 km.

4. Strefa Kultury w Katowicach

  • Muzeum Śląskie,
  • Spodek,
  • NOSPR,
  • MCK.

5. Muzeum Browaru w Żywcu

Muzeum przede wszystkim dla fanów piwa, ale nie tylko! Przewodnik oprowadzi was po browarz, a dodatkowo będziecie mogli cofnąć się kilkaset lat wstecz do 1856 roku. Na sam koniec zwiedzania oprowadzająca zaprowadzi was do fantastycznego baru, w którym będziecie mogli zakupić najpopularniejszy produkt, czyli Żywiec Porter.

Zobacz też: http://www.rzeczyrozne.pl/miejsca-warte-zwiedzenia-w-malopolsce/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here