skoki spadochronowe

Jednym z najbardziej niezwykłych doświadczeń dla człowieka jest… latanie. Choć prawdziwe latanie jest nadal poza naszym zasięgiem, poszukiwacze ekstremalnych wrażeń na pewno chętnie spróbują innych podniebnych doświadczeń. Czego można się spodziewać po locie balonem, skoku ze spadochronem i skoku na bungee?

Przelot balonem – niezwykłe widoki

Balony na gorące powietrze to jeden z najbardziej niepewnych środków lokomocji, jakie uda się skonstruować. Jednak nie da się zaprzeczyć, że zapewnia piękne widoki, ponieważ nie rozwija dużej prędkości, a pasażerowie nie są w żaden sposób odizolowani od rozciągającej się wokół nich przestrzeni. Jedynie lekki kosz i kilka lin zapewniają oparcie pasażerom.

Lot balonem to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, które świetnie nadaje się również na nietypową randkę. Wybierając ofertę firmy organizującej przeloty balonami, warto dokładnie sprawdzić jej wiarygodność i standardy zabezpieczeń. Choć śmiertelność wśród pasażerów nie jest wysoka, balony mają tendencje do różnego rodzaju wypadków.

Skok na bungee – pierwsze próby

Skok na bungee może być świetnym pierwszym podejściem dla osób, które są zainteresowane dużymi wysokościami. O ile skoki spadochronowe czy wyczynowe skoki do wody wymagają solidniejszego przygotowania. skok na bungee wymaga jedynie mocnego żołądka zamiłowania do adrenaliny.

Zasada jest prosta – odpowiednio zabezpieczeni i przymocowani do elastycznej liny skaczemy z dużej wysokości, a następnie, zgodnie z prawami fizyki, zostajemy kilkukrotnie uniesieni z powrotem do góry jak jo-jo. Kiedy stracimy prędkość, instruktor odpina nas od liny na bezpiecznej wysokości. Jeśli korzystamy z usług profesjonalnej firmy, jedynym, co grozi nam podczas skoku na bungee jest zwymiotowanie w powietrzu.

Skoki spadochronowe – rozrywka dla odważnych

A osoby, które do pokonywania obaw przed wysokością podchodzą naprawdę poważnie, powinny zdecydować się na skok ze spadochronem. Przygodę ze skokami spadochronowymi rozpoczyna się pod okiem certyfikowanego instruktora.

Skoki ze spadochronem pozwalają nam przeżyć niesamowite połączenie strachu i adrenaliny połączonych ze spadaniem oraz spokoju i wyciszenia, które daje moment, gdy wytracimy już prędkość i szybujemy z otwartym spadochronem. Ci, którzy nie zrażą się po pierwszym skoku, będą wracać do tego doświadczenia regularnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here