komunikatywność

Komunikatywność to cecha, której wręcz pożąda od nas społeczeństwo. Przeglądając różne oferty pracy z pewnością natkniemy się na to, że komunikatywność to jedne z najczęściej wynienianych wymagań. Umiejętność ta posiada wiele zalet i dlatego warto jest o nią zadbać. Czym w ogóle jest komunikatywność? Czy łatwo nauczyć się bycia komunikatywnym? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/jak-byc-komunikatywna-praktyczne-wskazowki/ 

Komunikatywność – czym właściwie jest? 

Komunikatywność to termin bardzo często używany w przypadku poszukiwania pracy. Nie ma ogłoszeniach możemy zauważyć, że pracodawca wymaga od potencjalnych pracowników komunikatywność. Jest to nic innego jak płynna umiejętność wysławiania się, a jednocześnie umiejętność słuchania i reagowania na słowa. Wysoka komunikatywność wymaga między innymi dużych zdolności interpersonalnych, a także sporej dawki empatii. Takie umiejętności przydają się w kontekście wspomnianego wcześniej słuchania, ale również zadawanie odpowiednich pytań. Osoby o wysokim poziomie komunikatywności nie posiadają problemu z nawiązywaniem kontaktów, nawet z osobami wycofanymi. 

Czy można nauczyć się komunikatywności? 

Wbrew temu, co może się wydawać, można się nauczyć oraz wypracować w sobie umiejętność komunikatywności. Wystarczy regularnie prowadzić pewne ćwiczenia, które nie wymagają sporo czasu i są bardzo proste. 

Rodzajem takich ćwiczeń jest słuchanie ze zrozumieniem. Jest to aspekt, Który z początku może stwarzać problemy. Osoby, które do tej pory raczej nie zwracamy na to uwagi, mogą mieć pewne problemy. Słuchanie ze zrozumieniem wymaga również pewnej wiedzy. Inną kwestię związaną z komunikatywność on jest umiejętność dostosowania poziomu języka do rozmówcy. 

Nie może on podnosi się źle W trakcie rozmowy. Używając pojęć branżowych w sytuacji, kiedy rozmawiamy z osobą spoza takiej branży nie jest dobrym pomysłem. Ostatni, ale nie mniej Ważnym aspektem dużej komunikatywności jest komunikacja niewerbalna. Powinniśmy mieć świadomość tego jak zachowuje się nasze ciało w trakcie rozmowy. Kontrola komunikacji niewerbalnej, a także prawidłowe odczytywanie jej u innych jest bardzo ceniona umiejętnością. 

Zobacz też: http://www.rzeczyrozne.pl/kilka-wskazowek-o-rozwoju-osobistym/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here