Organizacja chrzcin

Narodziny dziecka oraz pierwszy sakrament są niewątpliwie ogromnym wydarzeniem w każdej rodzinie. Organizacja chrzcin nie jest jednak łatwy przedsięwzięciem, gdyż zwykle jest to uroczystość, na którą zjeżdża się cała rodzina.

Narodziny dziecka oraz pierwszy sakrament są niewątpliwie ogromnym wydarzeniem w każdej rodzinie. Organizacja chrzcin nie jest jednak łatwy przedsięwzięciem, gdyż zwykle jest to uroczystość, na którą zjeżdża się cała rodzina. Nie może to dziwić, gdyż jest to jeden z najważniejszych sakramentów, który przeważnie obchodzony jest z dużą dozą patetyczności. Wielu rodziców poza podstawowymi kwestiami, takimi jak, chociażby zakup czapeczki do chrztu lub odpowiedniego ubrania na ten dzień, ma duży dylemat, jakim jest to, czy warto organizować chrzciny w domu, czy lepiej jest wynająć lokal. Jest to temat dość skomplikowany i należy podejść do niego indywidualnie, ale można wyszczególnić kilka aspektów, które dla jednych okazują się wadami, a dla innych zaletami poszczególnych rozwiązań.

Organizacja chrzcin w lokalu

Organizowanie uroczystości rodzinnych w lokalu, takim jak restauracja stało się bardzo popularne. Nic w tym dziwnego, gdyż z pewnością jest to bardzo duża wygoda. Biorąc pod uwagę, że organizacja chrzcin wiąże się z zaproszeniem niemal całej rodziny, bywa to rozwiązanie najwygodniejsze ze wszystkich w kontekście ilości pracy, którą trzeba by włożyć, aby zorganizować taką uroczystość w domu. Dla niektórych istotną zaletą jest także to, że w większości okolic jest wiele sal bankietowych, które są w stanie pomieścić niemal dowolną ilość osób, co jest dużym ułatwieniem dla osób, które nie posiadają w mieszkaniu lub w domu, odpowiednio dużo miejsca na zorganizowanie takiej imprezy. Bywa tak, że jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Do wad należy z pewnością to, że organizacja chrzcin w ten sposób będzie wiązała się z niego większymi kosztami. Jeśli jednak uda się wynająć salę relatywnie tanio to koszty nie są aż tak dużo wyższe i przedsięwzięcie nadal pozostaje opłacalne. Wybierając się z kościoła do lokalu, należy pamiętać o tym, żeby zabrać dziecku odpowiednie ubrania na zmianę i dodatkowe akcesoria, takie jak opaski dla niemowląt, które uchronią go przed ewentualnym przeziębieniem się. Jest to istotny element, gdyż nigdy nie wiadomo, jaka będzie pogoda i jaka temperatura będzie panować w lokalu. Nie wiadomo także, czy będzie w nim klimatyzacja. Opaski niemowlęce są lepszy rozwiązaniem niż zostawienie dziecku czapeczki do chrztu, gdyż lepiej ochroni dziecko przed wychłodzeniem.

Organizacja chrzcin w domu

Pomimo że wiele rodzin decyduje się na organizację uroczystości w restauracjach, nadal większość robi to w domach prywatnych. Do zalet takiego rozwiązania z pewnością należy to, że rodzina może czuć się o wiele swobodniej, a także cała uroczystość może być zorganizowana w bardziej elastyczny sposób. Do największych zalet należy jednak to, że można sporo zaoszczędzić i większość rzeczy przygotować samemu, co jest niewątpliwie ogromną zaletą, choć dla innych będzie to wadą, gdyż wiąże się to z dużą ilością pracy.

Po chrzcie nie należy zapominać o tym, by zachować dziecku czapeczki do chrztu na pamiątkę pierwszego sakramentu. Najlepiej schować ją razem z prezentami na chrzciny, a samo dziecko ubrać w opaski niemowlęce, które ochronią dziecko przed wychłodzeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here