Pedicure, czyli pożyteczna przyjemność

Wśród szeroko pojętych zabiegów pielęgnacyjnych, największą popularnością cieszy się manicure, czyli pielęgnacja rąk. Jednak warto pamiętać także o stopach, ponieważ brak odpowiedniej higieny troski może prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji. Pedicure, bo tak nazywa się grupa zabiegów na stopy, to najlepsza metoda, by zapewnić im zdrowy i piękny wygląd.

Względy estetyczne

Poszukując odpowiedniego miejsca w Kaliszu, które zapewni nam wysokiej jakości usługi związane z pedicure, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim, warto pamiętać, że pod tą nazwą kryje się wiele zabiegów mających na celu przywrócenie stopom równowagi zarówno od strony wizualnej, jak i zdrowotnej.

Podstawa każdego zabiegu to paznokcie. Ponieważ do stóp mamy utrudniony dostęp, odpowiednie zadbanie o paznokcie może stanowić wyzwanie. Szczególnie że przez większość czasu, kolokwialnie mówiąc, nie rzucają się nam one w oczy tak jak dłonie. Pedicure zwykle obejmuje skrócenie, opiłowanie i oczyszczenie paznokci oraz pokrycie ich specjalną odżywką. Co ciekawe z tego typu usługi chętnie korzystają panowie.

Panie, rzecz jasna, są bardziej wymagające, to też dobrej klasy SPA lub salon kosmetyczny w swojej ofercie posiada więcej opcji. Dotyczą one usunięcia zrogowaciałego naskórka z podeszwy stóp, różne formy peelingu i masażu, a także pomalowanie paznokci lakierem.

Względy zdrowotne

Oprócz wspomnianych aspektów estetycznych również aspekt zdrowotny jest bardzo istotny. Przez większą część czasu, szczególnie w takim klimacie, jaki panuje w naszym kraju, stopy są okryte kilkoma warstwami odzieży, często przez wiele godzin. Brak dopływu świeżego powietrza, niewygodna pozycja (wielogodzinna praca na stojąco), wrastający paznokieć czy grzybica – wszystko to odbija się negatywnie na komforcie funkcjonowania, a co za tym idzie, negatywnie wpływa na samopoczucie. Jeżeli borykamy się z problemami tego typu, warto sprawdzić, czy salon, do którego chcemy się udać, posiada w swojej kadrze wykwalifikowanego podologa. W krajach zachodniej Europy podolog w wielu sprawach jest równie cenionym specjalistą co ortopeda i z jego usług korzysta się bardzo chętnie. Dzięki wykształceniu nastawionemu stricte na stopy podolog ma wiedzę i umiejętności, które pozwalają na optymalne zaopiekowanie się nimi.

Gdzie na pedicure?

Kiedy chcemy udać się na pedicure musimy najpierw sprawdzić ofertę salonów znajdujących się w naszym zasięgu. Najlepiej będzie jeśli dany gabinet np. https://www.nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/dlonie-i-stopy/pielegnacja-stop posiada także inne zabiegi w ofercie. Wówczas dostaje się możliwość kompleksowego zadbania o swój wygląd. Przed wizytą w takim miejscu warto również zapoznać się z opiniami w internecie na jego temat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here