Pomada do brwi

Tak, jak wiele jest sposobów na malowanie brwi, tak niemniej kosmetyków w tym celu przeznaczonych możemy spotkać na rynku. Kredki, cienie, pisaki, farbki, a także pomady do brwi. W szczególności ten ostatni specyfik zaskarbił sobie szerokie grono zadowolonych użytkowniczek. Mimo, że początkowo mogący sprawiać trudności w użytkowaniu, to jednak przy odrobinie wprawy dający spektakularne rezultaty. Zwłaszcza, że oferuje wszechstronne zastosowanie. Mocno podkreślone brwi? Uzupełnienie włosków, namalowanie nowych, a może nadanie nowego kształtu? Pomada do brwi to kosmetyk o wielu twarzach, dlatego warto posiadać go w osobistej kosmetyczce.

Pędzel – nieodzownym akcesorium

Każde brwi są inne. Podobnie jak kształt twarzy czy oka. Warto wziąć to pod uwagę podczas makijażu, albowiem tylko wtedy należycie podkreślimy swoją urodę. Jeśli zaś chcemy malować brwi pomadą, konieczna będzie precyzja ruchów. Poprawki oczywiście są możliwe do wykonania, jednak z racji kremowej konsystencji z tendencją do twardnienia, mogą sprawić problem. Dlatego wraz z zakupem pomady do brwi, musimy zaopatrzyć się w cieniutki pędzelek, od którego w największym zakresie będzie zależała dokładność zabiegu.

Pomada do brwi – jak stosować?

Grunt to dobre przygotowanie, dlatego przed malowaniem włosków należy je dobrze przypudrować, aby potem usunąć nadmiar kosmetyku. Taka czynność zapewni trwałość makijażu. Następnie, cienkim pędzelkiem rysujemy delikatną linię przy dolnej granicy brwi i uzupełniamy w górę, aby dolna część była bardziej podkreślona i wyraźniejsza. Bardzo modny jest makijaż brwi polegający na mocniejszym podkreśleniu włosków w zewnętrznej części, a jaśniejszej z przodu.

W dalszej kolejności wyczesujemy nadmiar kosmetyku w wewnętrznej części brwi i od góry, nie tykając dolnej linii, która z założenia ma pozostać intensywniejsza. Pomada do brwi będzie wymagała utrwalenia żelem, co zapewni jej trwałość przez cały dzień! W zależności od rodzaju użytego żelu, włoski mogą zrobić się jaśniejsze lub ciemniejsze. Na koniec niewielką ilość korektora naniesionego na malutki pędzelek czyścimy dolną i zewnętrzną linię brwi – przez całą długość lub ¾ , aby była czysta i schludna.

Możliwość pomady do brwi

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, pomada do brwi daje nam szerokie możliwości zastosowania. Ostateczny sposób jest uzależniony od efektu, jaki pragniemy uzyskać, pamiętając o tym, że im więcej kosmetyku użyjemy, tym włoski będą bardziej zaakcentowane. A więc, przy użyciu pomady możemy uzupełnić brakujące włoski, domalować pojedyncze, delikatnie zaznaczyć linię brwi lub wyraziście je podkreślić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here