Praktyczne akcesoria ogrodowe, w które warto się wyposażyć

0
1787

Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Od wczesnej wiosny po jesień wychodzimy przed dom do ogrodu, aby odetchnąć po codziennych obowiązkach. Aby uprzyjemnić sobie ten czas, korzystamy z pomocy różnorodnych akcesoriów. Niektóre z nich, chociaż niepozorne z wyglądu, mogą okazać się niezastąpione. Wśród uniwersalnych akcesoriów do ogrodu, w które warto się wyposażyć, są żagle przeciwsłoneczne oraz torby uniwersalne.

Żagle przeciwsłoneczne – alternatywa dla parasolów ogrodowych 

Żagle przeciwsłoneczne mogą być z powodzeniem wykorzystane jako alternatywa dla parasolów ogrodowych. Z reguły na niewielkich balkonach oraz tarasach ograniczenie przestrzeni sprawia, że parasol zajmuje zbyt wiele miejsca lub jest po prostu niepraktyczny. Zależy nam głównie na wysokich walorach estetycznych oraz użytkowych. Żagle przeciwsłoneczne powinny być również wysokiej jakości. Wówczas będą dopełnieniem każdej aranżacji ogrodowej. 

Parasole ogrodowe zajmują dużo więcej miejsca niż praktyczne żagle przeciwsłoneczne. Ich montaż jest bardzo prosty. Wytrzymały materiał wyposażony jest w oczka i zaczepy, które służą do stabilnego zamocowania go w pożądanym miejscu. Dzięki możliwości regulowania kąta nachylenia mogą być zamontowane nawet na niewielkiej przestrzeni. Ciekawie prezentuje się zestawienie kilku żagli, które tworzą jedną konstelację. Żagle przeciwsłoneczne to ochrona przed słońcem i sposób na aranżację miejsca do odpoczynku.

ogród

Torby wielofunkcyjne – również do ogrodu 

Pikniki w ogrodzie to ciekawa praktyka, którą warto wcielić w swoje życie. W tym celu dobrze jest wyposażyć się w torby wielofunkcyjne, które z powodzeniem mogą być wykorzystane jako kosz piknikowy. Są one wykonane z wytrzymałego materiału, który jest łatwy w czyszczeniu i nie chłonie zanieczyszczeń. Torby wielofunkcyjne mogą być z powodzeniem wykorzystane do zakupów oraz podczas wyjść na plażę. Duża różnorodność zastosowań może zostać również wykorzystana w ogrodzie. Torby wielofunkcyjne można użyć do przechowywania różnych, mniejszych akcesoriów, a także narzędzi ogrodowych.  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here