Typy drzwi balkonowych

Nowoczesne domy, mieszkania i innego typu budynki posiadają obecnie różnego rodzaju drzwi balkonowe. Obecnie na rynku istnieje naprawdę bardzo szeroki wybór drzwi balkonowych, dzięki czemu klient z pewnością znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego wymaganiom. Warto przed ostatecznym zakupem dobrze przejrzeć wszystkie dostępne oferty i poczytać rankingi, warto też zajrzeć na stronę internetową oknotest.pl, by dowiedzieć się więcej o idealnych drzwiach balkonowych do swojego budynku.

Rodzaje drzwi balkonowych – co należy o tym wiedzieć przed wyborem swoich wymarzonych drzwi balkonowych.

W ofercie firm wykończeniowych znajdują się różne typy drzwi balkonowych, takie, jak na przykład: drzwi balkonowe jednoskrzydłowe, drzwi balkonowe dwuskrzydłowe ze słupkiem stałym, drzwi balkonowe harmonijkowe czyli inaczej składane, drzwi balkonowe unoszono-przesuwne, drzwi balkonowe uchylno-przesuwne oraz drzwi balkonowe dwuskrzydłowe ze słupkiem ruchomym.

Najpopularniejsze drzwi balkonowe, czyli drzwi balkonowe jednoskrzydłowe

Te proste w obsłudze drzwi balkonowe cieszą się największą popularnością wśród klientów. Takie drzwi posiada większość osób mieszkających w typowych mieszkaniach w bloku. Co ciekawe, takie drzwi charakteryzują się również całkiem dobrą wartością współczynnika przenikania ciepła. Są to również korzystne drzwi pod względem ekonomicznym – jest to dość tani produkt. Warto pamiętać, że optymalny, idealny wymiar naszych jednoskrzydłowych drzwi balkonowych nie powinien przekraczać S = 900 mm oraz H = 2300 mm.

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe ze słupkiem stałym – co należy wiedzieć na ten temat?

Takie drzwi są znane jedynie w teorii, ponieważ ze względu na ograniczenia użytkowe są to zdecydowanie mniej popularne drzwi, niż te opisywane powyżej. Drzwi te są mało funkcjonalne, ponieważ słupek stały ogranicza istotnie światło i powierzchnię przejścia, co oznacza, że stanowi pewnego rodzaju przeszkodę mechaniczną w użytkowaniu tych drzwi balkonowych.

Dwuskrzydłowe drzwi balkonowe ze słupkiem ruchomym, czyli inaczej drzwi balkonowe nazywane „sztulpami” – co je charakteryzuje?

Charakteryzują się one obecnością ruchomego słupka w konstrukcji drzwi, co oznacza, że nie ogranicza on powierzchni i światła przejścia. Taki słupek jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny, ponieważ otwiera się i zamyka wraz z jednym skrzydłem drzwi balkonowych. Jest to zdecydowanie wygodniejsze niż powyżej opisywane drzwi balkonowe ze słupkiem stałym.

Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Takie drzwi pozwalają nam zaoszczędzić sporo powierzchni użytkowej w naszym pomieszczeniu. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają małe mieszkania i standardowo otwierane drzwi, tylko zmniejszyłyby dodatkowo powierzchnie wnętrza. Możliwość takie charakterystycznego, przesuwnego ruchu omawianych skrzydeł zapewniają specjalne szyny oraz wózki jezdne, które stanowią dodatkowe elementy okuć okiennych. Okucia te mocowane są zazwyczaj po wewnętrznej stronie konstrukcji omawianych drzwi balkonowych uchylno-przesuwnych.

Drzwi balkonowe unoszono-przesuwne – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Są to ostatnio bardzo modne drzwi balkonowe. Ich zaletą jest przede wszystkim duża powierzchnia przeszklona, co daje bardzo estetyczny efekt. Ich wadą może być między innymi dość wysoka cena w porównaniu z innymi drzwiami balkonowymi.

Drzwi balkonowe składane – harmonijkowe – czym się charakteryzuje ten typ drzwi balkonowych?

Są to drzwi dość tanie i jest to ich główna zaleta. Takie drzwi sprawdzają się raczej w ciepłym klimacie, do którego klimat naszego kraju zdecydowanie nie należy. Z tego względu ten rodzaj drzwi balkonowych nie jest zbyt popularny w naszym kraju. Drzwi te kojarzą się również z gorszą jakością, w porównaniu do typów drzwi opisywanych powyżej.

Więcej bardzo ciekawych i co ważne – przydatnych informacji na temat drzwi balkonowych oraz ich typów znajdziemy na stronie internetowej http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/jakie-drzwi-balkonowe-do-domu. Zdecydowanie warto tam zajrzeć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here