włosy
fot.: pexels.com

Kobiety bardzo często decydują się na dość drastyczne zmiany wizerunku. Najczęściej, zmiany te dotyczą koloru włosów. Przykładem może być przefarbowanie ciemnych włosów, na bardzo jasne. Zanim jednak kupi się wybraną farbę, warto pomyśleć o dekoloryzacji włosów. Oto kilka porad, jak można taką dekoloryzację przeprowadzić.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbowanie-wlosow-po-sciagnieciu-koloru-czyli-jak-przejsc-z-ciemnego-odcienia-do-blondu/

Co to dekoloryzacja włosów?

Zabieg dekoloryzacji włosów polega na ściągnięciu z ich warstwy wcześniej nałożonego koloru. Dzięki dekoloryzacji, z pasm wybawia się sztuczne pigmenty. Potrzebny do tego jest rozjaśniacz lub ściągacz koloru.

Wybawienie pigmentu następuje powoli. Z tego powodu, aby chemicznie odbarwić włosy, najlepiej jest zastosować czynniki utleniające. W tym przypadku, dobrym wyborem będzie woda utlenione o stężeniu od 3 do 12 procent. To, na jak wysokie stężenie się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od potrzeb włosów.

Jak przeprowadzić dekoloryzację włosów?

Należy zacząć od wcześniejszego mycia włosów. Optymalnym terminem będzie umycie głowy 2 dni przed dekoloryzacją. Wówczas, zaleca się umycie jej tylko samym szamponem (najlepiej, jeżeli będzie oczyszczający). Następnie, warto przeprowadzić próbę uczuleniową z wykorzystaniem dekoloryzatora. Pozwoli to określić, czy nie jest się uczulonym na zawarte w nim składniki.

Nakładając produkt na włosy, najlepiej zostawić odrost włosów na sam koniec. Lepiej jest wcześniej zająć się końcami, gdyż to właśnie z nich trudniej jest ściągnąć farbę. Dekoloryzator należy trzymać na włosach tak długo, jak określa to ulotka dołączona do produktu. Po tym czasie, włosy należy dokładnie umyć i wysuszyć.

Jeżeli dekoloryzacja przebiegła pomyślnie i na powierzchni włosów nie ma już sztucznego pigmentu, to można przejść do farbowania włosów. Warto pamiętać, żeby po koloryzacji umyć włosy i nałożyć odżywkę. Najlepiej jeżeli będzie ona nawilżająca i regenerująca, aby włosy po tak wymagających zabiegach nie stały się wysuszone i osłabione.

Przeczytaj też: http://www.rzeczyrozne.pl/czy-kolorowe-szamponetki-niszcza-wlosy/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here