Dobra energia w sypialni - wybór odpowiednich mebli i dodatków

Zasady Feng Shui mówią, że drewno w sypialni pozwala lepiej wypocząć, a lustro przy łóżku zachęca do zdrady. Ta chińska filozofia planowania przestrzeni ma w sobie trochę magii, ale zawiera też wiele praktycznych wskazówek pozwalających urządzić funkcjonalną i komfortową alkowę.

Starożytni Chińczycy twierdzili, że sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Musi mieć ona dobrą energię, bo w niej odpoczywamy i nabieramy sił na zmaganie się z trudami dnia codziennego. Przestrzeń ta powinna być zaplanowana i urządzona tak, aby zapewniała spokój i zdrowy sen.

Bez wątpienia najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Z tego powodu staje się ono często centralnym punktem, wokół którego powstaje aranżacja całego wnętrza. Choć jego design ma znaczenie, to jednak najważniejsze, aby zapewniało dobry wypoczynek. Zatem musi mieć wygodny materac.

Wybierając wyposażenie sypialni warto rozważyć łóżka ze skrzynią, za ich sprawą zyskujemy miejsce do przechowywania pościeli lub ubrań. Mając taki mebel możemy zrezygnować z dodatkowej szafki czy komody. Na rynku są dostępne łóżka z pojemnikami w bardzo różnorodnej stylistyce, dzięki temu łatwo jest dobrać je do stylu aranżacji sypialni.

Według zasad Feng Shui, aby osoba śpiąca mogła nabrać energii, jej łóżko powinno być wykonane z naturalnych materiałów. Co w zasadzie oznacza, że najlepszym wyborem są łóżka zrobione z drewna. Chcąc mieć w sypialni meble, które przetrwają nawet trzęsienie ziemi, warto zdecydować się na łóżka z litego drewna. Są one o wiele wytrzymalsze niż te skręcane z cienkich desek, które przy bardziej energicznych ruchach mogą się złamać. Feng Shui mówi, że łóżko powinno stać przy ścianie, co zapewnia stabilizacje i poczucie bezpieczeństwa. Idealnym dodatkiem do łóżka z litego drewna będzie utrzymana w tej samej stylistyce drewniana szafka nocna.

Twórcy Feng Shui odradzają natomiast wieszanie w alkowie luster. Według nich mają one działanie pobudzające. Jeśli mamy w sypialni zwierciadło to najlepiej umieścić je w takim miejscu, byśmy nie widzieli go z perspektywy łóżka. Starożytni Chińczycy wierzyli, że lustro odbijające osoby leżące w łóżku, zachęca do zdrady.

W zasadzie sypialnia wyposażona w łóżko i szafkę nocną to pomieszczenie, w którym są już najważniejsze meble. Można wstawić do niej jeszcze drewnianą szafę lub komodę do przechowywania ubrań. Miłośnicy dobrej lektury z pewnością docenią także miękki, wygodny fotel z podnóżkiem, w którym będą mogli się zatopić, tak jak w świecie z książki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here