pocieszyć dziewczynę

Kiedy zauważymy, że nasza druga połówka jest smutna, chcemy sprawić, żeby znów zagościł uśmiech na jej twarzy. Jest kilka sposobów na to, jak pocieszyć dziewczynę.

W pierwszej kolejności trzeba zacząć od znalezienia źródła problemu. Zapytać wprost, jeśli nie ma ochoty rozmawiać wystarczy, że koło niej usiądziemy i odczekamy jakiś czas. Kobiety są bardzo wrażliwe i łatwo je zranić. Możemy wypytać o jej dzień, co robiła w szkole czy pracy. Jeżeli okaże się, że za sprawą smutku stoi jakaś sytuacja dnia codziennego lub inna osoba, zaznaczmy, że jesteśmy tutaj, by mogła się wypłakać. W końcu zacznie opowiadać o przykrościach jakie zaznała. Możemy wtedy zadbać o to, by czuła się komfortowo.

Najlepiej przygotować coś ciepłego do picia i gorący posiłek. Dobrym pomysłem będzie też pójście do sklepu po coś słodkiego, to zawsze pomaga. Kiedy już nie będzie płakać, porozmawiajmy szczerze i doradźmy jak najbardziej potrafimy. Problem dla nas może okazać się błahostką, ale nie bagatelizujmy tego – dla niej to może być naprawdę przykre. Jeżeli to my jesteśmy źródłem jej złego nastroju i nie chce nas widzieć, dajmy jej trochę czasu, by później na spokojnie o wszystkim porozmawiać. Możemy kupić kwiaty na przeprosiny.

Bukiet czerwonych róż – kiedy nie wiemy jakie lubi, albo kwiaty które uwielbia

smutna dziewczyna

Zwróćmy szczególną uwagę na przemyślenie problemu i tego jak źle się zachowaliśmy. Jeżeli nam zależy, to koniecznie musimy wszystko razem przegadać. Kiedy dojdziemy do porozumienia i dziewczyna będzie już w trochę lepszym humorze, zadbajmy o miło spędzony czas. Zobaczmy repertuar kin i zróbmy jej niespodziankę. Dziewczyny uwielbiają komedie romantyczne, możemy się raz poświęcić i wybrać się na taki seans. Wcześniej kupmy popcorn i colę. Innym pomysłem może być zabranie dziewczyny do restauracji, wcześniej uprzedźmy, żeby ubrała elegancką sukienkę i buty.

Będzie się źle czuć w dżinsach i trampkach, skoro mi i inni goście restauracji, będziemy szykownie ubrani. Chcąc uniknąć podobnych sytuacji w przyszłość, powinniśmy nabyć nawyk dotyczący większego zwracania uwagi na jej życie. Pytania o szkołę czy pracę, spotkanie z przyjaciółkami – to wszystko jest sygnałem dla dziewczyny, że bardzo nam zależy. Jeżeli mamy dużo planów i czujemy, że chcemy z nią spędzić resztę życia, wybiegajmy w opowieściach trochę do przodu.

Możemy zapytać jak chciałaby mieszkać, czy wolałaby mieć kota czy psa. Od razu będzie nas traktować lepiej i będzie się czuła spokojnie. Często sami, gdzieś w głowie wiemy, jak będzie wyglądać wymarzona przyszłość, nie ukrywajmy tego, tylko szczerze opowiadajmy. Dziewczyny lubią się chwalić swoim przyjaciółkom więc także w ich oczach, możesz stać się bohaterem. Wspólne plany na wakacje, albo święta też scalają związek. Powinniśmy się otworzyć na spędzanie czasu z jej rodziną, przełamać pierwsze lody, żeby później wśród jej rodziców być spokojni i zachowywać się naturalnie.

Na pierwsze spotkanie z rodzicami, nie powinno się iść z pustymi rękami. Najlepiej jest kupić dla mamy dziewczyny kwiaty, a dla jej ojca wino. Pierwsze spotkanie może być stresujące, ale z każdym kolejnym będzie coraz spokojniej. Jeżeli jesteśmy domatorami, a dziewczyna lubi wyjść na miasto, możemy z nią ustalić, że robimy to wspólnie dwa razy w miesiącu. Może to być knajpa, albo klub. Najczęściej wtedy jest dużo znajomych więc możesz zabrać ze sobą swoich najbliższych kolegów. Dziewczyny będą plotkować ze sobą, a ty napijesz się piwa z kolegami.

jak pocieszyć dziewczynę

Wrócicie razem i szczęśliwi

Jest wiele powodów dla których dziewczyna jest smutna i mogą to być naprawdę drobne rzeczy. A czasem te drobne rzeczy, nawiązują do jakiejś większej sprawy. Trzeba wtedy zaznaczyć, że bardzo nam zależy na poznaniu prawdy i pytać o to nawet kilka razy, będąc przy tym cierpliwym. Kobiety, trochę inaczej niż my, traktują słowa wypowiadane przez drugą osobę. Bardzo łatwo je zranić, a przecież tego nie chcemy. Jeżeli dziewczyna mówi, że martwi się, że spędzacie za mało czasu, zrób wszystko by to się zmieniło.

Zaplanujcie wspólne wakacje, można wcześniej zarezerwować pensjonat lub hotel, nie muszą to być duże koszty. Jeżeli siedzicie w domu trzeci dzień pod rząd, wybierzcie się na wspólny długi spacer. Możecie też pomyśleć o zapisaniu się na siłownię lub basen. Wspólna aktywność fizyczna zbliża do siebie. Zawsze o poranku wysyłaj jej sms-a z sercem lub życzeniem miłego dnia, wieczorem wiadomość z życzeniem słodkich snów. Te drobne gesty znaczą bardzo dużo dla kobiety. Jedna wiadomość, możne sprawić, ze dziewczyna będzie miała udany dzień.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here