jak składać koszulki

Wiele osób stara się przeróżnymi sposobami odnaleźć swój styl. Niektórym nie udaje się to przez całe życie; inni już w wieku młodzieńczym zdają sobie sprawę z tego, w jakiego rodzaju ubraniach wyglądają najlepiej oraz jakie najbardziej się im podobają. Czy jest to istotna umiejętność? Cóż, niektórzy odpowiedzieliby pewnie, że nie i w zasadzie niczego to w życiu danej osoby nie zmienia.

Jednakże spójrzmy na to z nieco innej strony – jeśli człowiek choć w minimalnym stopniu przejmuje się tym, jak wygląda i zależy mu na tym, by prezentować się dobrze, rozpoznanie swojego własnego, osobistego stylu, a następnie kupowanie ubrań z nim zgodnych ma ogromne znaczenie. Naprawdę ogromne! Taka umiejętność może być niesamowicie skutecznym i silnym narzędziem w rękach osoby, która ją posiadła. Weźmy przykład kobiety o chłopięcej, szczupłej sylwetce.

Załóżmy, że pewnego dnia usłyszała od pewnej „życzliwej” koleżanki, że aby wreszcie poczuć się i zacząć wyglądać jak „prawdziwa kobieta” powinna ona zacząć nosić obcisłe, przylegające do ciała ubrania. A już najlepiej byłoby, gdyby w dodatku były one krótkie. Zdesperowana kobieta – nie widząc żadnego innego, rozsądnego rozwiązania – słucha wątpliwej rady i zaczyna się ubierać w ten właśnie sposób. Wyobraźmy sobie teraz, jak może ona wyglądać. Czy wygląda dobrze? Z całą pewnością nie.

Wspomniane wyżej obcisłe, krótkie ubrania wcale nie podkreślają zalet jej sylwetki (które niewątpliwie posiada!), a jedynie same słabsze strony jej ciała. Gdyby jednak założyła luźne spodnie z wysokim stanem (podkreślające jej piękne wcięcie w talii), wyglądałaby o niebo lepiej. Jaki morał płynie z tej historii? Iż kluczem do dobrego wyglądu jest zdobycie wiedzy na temat swoich mocnych oraz nieco słabszych cech, a następnie celowanie w takie kreacje, które pomogą nam podkreślić zalety, a także ukryć ewentualne niedoskonałości.

koszulka na wieszaku

Druga rada jest nieco bardziej niecodzienna, choć z całą pewnością bardzo interesująca i zdecydowanie warto dać jej szansę. Ostatnimi czasy zaczęła się ona pojawiać w różnego rodzaju poradnikach dotyczących dobrego stylu, ale także tych opowiadających o umiejętnej organizacji przestrzeni. Od kilku miesięcy jest ona również nieustannie powtarzana w internecie. Co to za rada? Uprzątnij swoją szafę, a znacznie zyska na tym twój styl.

O co w tym chodzi i czy warto dać tego typu radzie szansę?

Zdaje się, że jak najbardziej. Ale po kolei. Wszystko zaczęło się od pewnego specjalisty-dekoratora wnętrz, który powiedział: „Jeśli wiesz, jak składać koszulki i segregować w szafie wieszaki z ubraniami, masz szansę odkryć swój prawdziwy, płynący z twojego wnętrza styl – jeśli, rzecz jasna, jeszcze ci się to nie udało”. W świecie mody zawrzało. Osobiści styliści krzyczą: „nie wystarczy umieć posprzątać szafy, by odkryć swój własny styl!

To długotrwały, czasochłonny i trudny proces, który z całą pewnością nie ma nic wspólnego ze sprzątaniem szafy!”. Jak się jednak okazuje, ma więcej wspólnego, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka zdawać, zaś stanowisko zawodowych stylistów to jedynie nieporadna próba obrony własnego zawodu oraz pozycji na rynku pracy, a także walka o utrzymanie…

Sprzątanie szafy niesie za sobą bowiem mnóstwo wymiernych korzyści. Po pierwsze – sprzątając szafę możemy w niej łatwiej dostrzec stare, niemodne już rzeczy, których nie założyliśmy od miesięcy (a może nawet i lat!). Dzięki temu możemy z tego właśnie typu ubrań zrezygnować.

koszulki

Odradzamy jednak wyrzucanie ich. Jak wiemy, moda lubi powracać – jeśli więc mamy taką możliwość, warto takie aktualnie niemodne ubrania przechować – może się bowiem okazać, że za dwa lata trendy powrócą i nadal śmiało będziemy mogli je nosić (jeszcze inna rada: kupujmy jedynie ubrania ponadczasowe, które z mody nie wychodzą nigdy – czarna, skórzana ramoneska,beżowy płaszcz, biała, prosta, elegancka koszula).

Jeśli nie mamy ich gdzie przechować – możemy je oddać komuś, kto bardziej ich potrzebuje (lub po prostu się z nich ucieszy) lub też oddać do specjalnego punktu, w którym zbierane są ubrania w celu recyklingu. Punkty takie organizują nawet niektóre duże sieci odzieżowe, zaś w zamian na przyniesione elementy garderoby oferują klientom specjalne kupony zniżkowe na zakupy.

Oprócz tego, utrzymując w szafie porządek poprzez regularne sprzątanie jej jesteśmy bardziej świadomi tego, co w niej właściwie posiadamy. Dzięki temu łatwiej będzie nam wymyślić różnorodne stylizacje z naszymi ubraniami w roli głównej – w naszej szafie nie będzie żadnych niewiadomych, jak na przykład ciuchy zakupione 5 lat temu, których nigdy nie założyliśmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here