Jak wybrać przemysłowy monitor?

Podczas procesu wybierania monitorów przemysłowych należy przede wszystkim zapomnieć o całej wiedzy, którą nabyło się podczas wybierania telewizora lub monitora do domu. Choć nadal występują tu podobne pojęcia, co rodzaje matryc i kąty widoczności, to jednak są to zasadniczo różne sprzęty. Co jest zatem ważne w przypadku wyboru takiego monitora?

Kwestie użytkowe

Oczywistym aspektem podczas wybierania monitorów do zastosowań przemysłowych jest sprawa tego, w jakich one będą pracowały warunkach. Z reguły uznać można, że nie będą to tak idealnie sterylne pomieszczenia, jak domowe salony, w których stoją ekrany telewizyjne.Środowisko przemysłowe jest po pierwsze o wiele brudniejsze i bardziej nieprzewidywalne. Z tego też powodu ekran działający w takich warunkach musi charakteryzować się o wiele większą odpornością na tego typu zagrożenia. Ważne zatem jest to, aby był o wiele szczelniejszy, najlepiej wodoodporny przynajmniej na poziomie IP65, oraz miał wzmocnienie ekranu chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Kwestie jakościowe

Ekran działający w warunkach przemysłowych musi również charakteryzować się bardzo dobrymi właściwościami jakościowymi. To czy obraz będzie wystarczającą ostry, nie będzie miało wpływu na to, czy miło się będzie oglądało film, lecz będzie miało ogromne przełożenie na to, czy praca zostanie wykonana skutecznie, szybko, a przede wszystkim bezpiecznie dla pracowników.Z tego też powodu warto zadbać, aby monitor wyposażony był w dobrej jakości matryce IPS, która charakteryzować się będzie bardzo dużymi kontami widzenia, nawet do 178 stopni, bardzo wysokim kontrastem i możliwie najszybszą reakcją. Oczywiście tego typu matryca IPS nie należy do najtańszych, jednak zdecydowanie warto w nią zainwestować, ponieważ jej obecność przynosi bardzo wymierne korzyści. Często matryca IPS jest zastępowana gorszej jakości matrycami VA, które stosowane są często w domowych zastosowaniach, jednak nie posiadają one tak dobrych parametrów i zwykle szybko są wymieniane na matryce IPS.

Funkcje dodatkowe

Jakie funkcję dodatkowe powinien mieć taki ekran, aby praca na nim była jeszcze bardziej funkcjonalna? Co można dodać do czegoś tak prostego, jak zwyczajny monitor, który służy tylko i wyłącznie wyświetlaniu danych?Zdecydowanie najlepszym wyjściem jest dodaniem do niego panelu dotykowego, dzięki czemu możliwe będzie wyeliminowanie klawiatury i znaczne poprawienie funkcjonalności danego systemu.

Artykuł przygotowany na bazie materiałów znalezionych na Unisystem.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here