Kupujemy kuchnię gazową

Wydawać by się mogło, że nie ma łatwiejszego zakupu niż kuchnia gazowa, ponieważ jest to sprzęt tradycyjny, prosty, bez zbędnych funkcji. Obecnie jednak producenci starają się, by klient był jeszcze bardziej zadowolony i proponują różne rozwiązania, które warto rozważyć.

Kuchnie gazowe – jaki piekarnik?

Pierwsza opcja to piekarnik gazowy, tak jak i płyta. Jest to z pewnością rozwiązanie tańsze pod niejednym względem. Po pierwsze sam sprzęt jest tani, zaś po drugie niskie koszty ponosi się za gaz. Co prawda piekarnik gazowy nie ma dodatkowych funkcji, jednakże dla wielu pań domu są one zbędne. Wystarczy po prostu, że będzie można w nim upiec od czasu do czasu ciasto czy mięso.

Kuchnie gazowe z piekarnikiem elektrycznym są już nieco droższe zarówno w zakupie jak i w eksploatacji, jednakże mają więcej funkcji, jeżeli chodzi o piekarnik. Można liczyć na takie dodatki jak termoobieg czy rożen. Ponadto w trakcie pracy piekarnika znacznie łatwiej jest kontrolować jego temperaturę, co w przypadku gazu jest praktycznie niemożliwe.

Ile palników?

W przypadku małej kuchni sprawdzą się płyty gazowe dwupalnikowe. Nie są one jednak dostępne w formie całej kuchni, lecz samej płyty. Dodatkowo można dokupić piekarnik do zabudowy. Z kolei jeżeli kuchnia jest standardowa, to na pewno kuchnie gazowe z czterema palnikami, czyli tradycyjne sprawdzą się najlepiej. Dzięki temu można znacznie szybciej przygotować obiad.

Palniki należy regularnie czyścić, ale co jakiś czas zachodzi potrzeba wymiany zarówno dysz, jak i kołpaków, ponieważ niektóre zanieczyszczenia trudno jest usunąć, zwłaszcza jeżeli są przypalone. Nie jest to jednak wysoki koszt.

Jak czyścić kuchnię gazową?

Kuchenka gazowa występuje w wersji białej lub inox. Białą łatwo można czyścić delikatnym mleczkiem, które zawiera w sobie mikrogranulki, które nie uszkodzą emaliowanej powierzchni. Nieco trudniej sprawa przedstawia się z kuchnią inox, która wymaga znacznie delikatniejszego traktowania ze względu na to, że łatwo ją porysować.

W tym wypadku wybieramy preparaty do tego tworzywa. Można ją także nasmarować cienką warstwą oleju, wtedy będzie się ładnie błyszczeć. Ruszty mocno zabrudzone moczy się w wodzie z octem. Dzięki temu łatwo je odczyścić.

Kuchnie gazowe znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here