Kursy na księgową

Zawód księgowego cieszy się nieustannie ogromną popularnością. Mówi się, że jest to zawód przyszłości. Dobry księgowy może liczyć na prestiż, szacunek społeczeństwa i oczywiście wysokie zarobki. Nic więc dziwnego, że w naszym kraju tak wiele osób planuje ścieżkę zawodowego rozwoju właśnie w tym kierunku.

Okazuje się jednak, że chociaż w naszym kraju zawód księgowego cieszy się tak dużym powodzeniem, to nadal żadna uczelnia wyższa nie oferuje takiego kierunku nauczania. Przyszli księgowi muszą zdobywać kwalifikacje samodzielnie.

Wykształcenie konieczne

Osoby, które chcą zostać księgowym, powinny najpierw studiować ekonomię, finanse i zarządzanie bądź kierunek, którego specjalizacją będzie rachunkowość. Dopiero z tak podstawową wiedzą dokształcać się kierunkowo.

Kursy doszkalające

Obowiązkowe są kursy księgowe. Te można podejmować zgodnie ze stopniem zaawansowania własnych kwalifikacji. Na rynku bez problemu udaje się znaleźć kurs księgowości online dla początkujących księgowych, jak i tych już zaawansowanych. Konieczny jest właściwy dobór szkoleń i to nie tylko zgodnie ze stopniem zaawansowania własnej wiedzy czy umiejętności, ale też kierunku rozwoju. Warto, by księgowy specjalizował się w danej gałęzi rynku. Dzisiaj na szczęście nie ma żadnych problemów, by znaleźć dobre szkolenie i to za pośrednictwem sieci. Tak kształcić się może nawet biegły rewident. Kurs dla tych specjalistów można odbyć w sieci.

Kompetencje osobowościowe

Okazuje się jednak, że potrzebne są nie tylko kursy księgowości. Warszawa oferuje ich rzeczywiście wiele, natomiast dobry księgowy to także osoba z właściwymi kompetencjami osobowościowymi. Księgowymi zostają najczęściej introwertycy, tzw. umysły ścisłe. Rachunkowość i techniczną matematykę trzeba po prostu lubić. Dobry księgowy będzie też odpowiedzialny, skrupulatny, komunikatywny. Posiada zdolność logicznego myślenia, do świetny planer, który potrafi przewidywać. Należy również uwzględnić, że księgowy to osoba, która lubi się uczyć. W tym zawodzie konieczność ciągłego zdobywania nowej wiedzy to podstawa, by móc nie tylko się rozwijać, ale w ogóle, by dobrze realizować swoje zawodowe zadania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here