suplementy

Podeszły wiek jest to okres zwiększonego zapotrzebowania na liczne witaminy i minerały. W trosce o zdrowie seniorów, warto jest wzbogacić dietę twoich najbliższych o odpowiednie suplementy. Mogą mieć one zarówno charakter kwasów omega 3, a także prebiotyków, złożonych w preparatach witaminowych, ekstraktów ziołowych i suplementów na stawy. Dlaczego suplementacja dla seniorów jest ważna? Jakie suplementy dla seniorów wybrać? W jaki sposób uzupełnić dietę starszej osoby? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/suplementy-dla-seniorow-w-jaki-sposob-wspomagaja-zdrowie/ 

Suplementacja dla seniorów 

Osoby w podeszłym wieku posiadają zapotrzebowanie na większe ilości składników odżywczych, co wynika głównie ze współistnienia wielu chorób przewlekłych. Nadciśnienie, nowotwory, przewlekłe stany zapalne, cukrzyca czy otyłość zwiększają zapotrzebowanie na składniki mineralne oraz witaminy. Ogromne znaczenie dla występowania niedoborów pokarmowych u osób starszych mają zaburzenia wchłaniania, schorzenia przewodu pokarmowego oraz występujące wraz z wiekiem spadki łaknienia czy problemy z przełykaniem. 

Suplementy dla seniorów wybrać – na czym powinniśmy się skupić przy wyborze? 

Suplementy diety dla osób starszych powinny wyróżniać się przede wszystkim naturalnym składem. Nie powinny zawierać żadnych syntetycznych dodatków takich jak aromaty, barwniki czy konserwanty. Nie wskazany jest również dodatek cukru oraz laktozy. Tego typu dodatki mogą podrażnić żołądek oraz ograniczyć przyswajalność związków aktywnych. Ważne, żeby witaminy i składniki mineralne były dostępne w jak najlepiej przyswajalny formach na przykład poprzez ograniczony sole magnezu, niż postaci nieorganiczne. Ważną sprawą jest również to, że tabletki powinny być łatwe do połknięcia, Ponieważ wiele osób w podeszłym wieku posiada problem związany z połykaniem dużych tabletek. 

Suplementacja w przypadku osób starszych – jakie suplementy wybrać? 

Preparaty dla osób starszych powinny zawierać liczne związki aktywne. Suplementy, które dostarczają dużych ilości wapnia, które odpowiada za zdrowie gości są bardzo ważne. Bardzo często zawierają witaminę D, którą każdy powinien suplementować w okresie od września do kwietnia. Witamina D wpływa również na gospodarkę wapniowo-fosforanową, wzmacnia kości oraz dba o ich optymalną mineralizację 

Witamina C jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki. Te reaktywowany formy tlenu odpowiedzialne są za nasilone procesy zapalne w organizmie, rozwój chorób sercowo-naczyniowych, a także inne neurodegeneracyjne choroby. Co więcej witamina C Wspomaga syntezę kolagenu, czyli podstawowego budulca tkanki łącznej. 

Kolejnym ważnym składnikiem, który powinien znaleźć się w suplementacji dla seniorów jest magnez. Jestem pierwiastkiem istotnym Dla prawidłowego funkcjonowania mięśni, układu krążenia oraz układu nerwowego. W bardzo podobny sposób działa potas. Niedobory tych dwóch pierwiastków mogą skutkować problemami z koncentracją, osłabieniem a także nadciśnieniem. 

Ważne znaczenie dla podtrzymania zdrowia mają witaminy z grupy B, które uczestniczą w licznych przemianach komórkowych i mogą redukować ryzyko rozwoju chorób serca inaczej, a także są niezbędne dla prawidłowej pracy mózgu. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/tabletki-na-menopauze-bez-recepty/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here