Opinie wśród lekarzy na temat farbowania są bardzo różne. Jedni uważają, że to szkodliwe i żeby się powstrzymać. Skoro nie musimy farbować włosów to można będzie poczekać. Inni nie widzą w tym nic dziwnego, dlatego mówią mamą, że jeśli chcą to mogą to robić. Według światowej organizacji badającej tę sprawę nie ma przeciwwskazań żeby farbować włosy. Oczywiście, jeśli nie mamy takiej potrzeby to można się wstrzymać, ale jeśli nasze włosy nie wyglądają za dobrze to można spróbować. Tym bardziej, że dzisiaj mamy do wyboru przeróżne farby. Możemy postawić na hennę czy inne naturalne składniki, które zawierają bardzo mało chemii.

Właśnie o tą chemię się rozchodzi i dlatego trzeba sprawdzać, co się w farbach znajduje. Wtedy będziemy wiedziały czy to jest coś dla nas czy jednak trzeba sobie to darować. Jedni uważają, że chemia może się dostać do krwiobiegu, ale według badań to, co złe pozostaje na skórze. Dobrze jest najpierw sprawdzić czy nasza skóra źle nie reaguje na farbę, a wtedy będziemy wiedzieć czy możemy to stosować. Jeśli farba nie będzie zawierała amoniaku to jest o wiele bardziej bezpieczna, dlatego trzeba poszukać czegoś dla siebie.

W ofercie producentów jest naprawdę bardzo dużo, dlatego jeśli zapoznamy się z tym to będziemy wiedzieć, co się tam znajduje. Lekarze bardzo często mówią, że u niemowlaków, których mamy stosowały farbę do włosów występuje bardzo dużo uczuleń. Nie da się tego sprawdzić, ale czy warto ryzykować? Każda z nas musi się zastanowić nad tym czy wierzyć lekarzom, którzy mówią, że nic się nie dzieje czy tym, którzy mówią, że to szkodliwe.

Zbieramy informacje o farbowaniu

Zanim zaczniemy cokolwiek stosować to trzeba będzie zdobywać cenne informacje. Im więcej wiemy tym bardziej jesteśmy świadome. Chcąc mieć dziecko czasami trzeba zrezygnować z przyzwyczajeń, które mamy, na co dzień. To, dlatego trzeba się dowiedzieć wszystkiego. Jeśli do tej pory bywało tak, że miałyśmy uczulenie na farby to tym bardziej teraz nie można tego stosować. Im mniejsze zagrożenie będziemy stwarzać dla swojego dziecka tym lepiej dla nas wszystkich. Warto właśnie w tym kategoriach to rozpatrywać. Wtedy będziemy mogły wyglądać ładnie, ale dopiero po ciąży. To naprawdę nie jest kilka lat tylko kilka miesięcy. Na rynku mamy dużo farb od różnych producentów. Trzeba zawsze stosować to, co jest najlepsze, bo wtedy zmniejszamy ryzyko dla siebie i dla naszego nienarodzonego jeszcze dziecka. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i trzeba o nie zadbać. Wtedy wszystko będzie dokładnie tak jak trzeba.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here