Wielkanocne dekoracje, które ozdobią Twój salon

Święta Wielkanocne to czas wprowadzania do wnętrza kolorów. Nie bez powodu kojarzy się z wiosną, a motywem przewodnim jest jasna zieleń i seledyn. Zaaranżowanie salonu tak, by wyglądał radośnie, żywo i świeżo, ale jednocześnie by nie zahaczyć o tandetność i przesadną strojność, należy wybrać dodatki, które będą ze sobą spójne. Znajdując motyw przewodni można spodziewać się uzyskania aranżacji pełnej harmonii.

Sztuczne kwiaty

Wielobarwne, piękne i subtelne kwiaty to symbol każdej wiosny oraz idealny sposób na podkreślenie Wielkanocnej aranżacji. Salony Agata oferują pojedyncze kwiaty, z których samodzielnie można stworzyć kompozycję na stół lub komodę, a także gotowe zestawy w estetycznych donicach, wiaderkach i wazonach. Warto jednak wybierać te, które kojarzą się z tym radosnym czasem, a więc posiadające bujne kwiatostany. Rośliny ozdobne wyłącznie z liści nie oddadzą klimatu, jaki chce się stworzyć we wnętrzu.

Ozdoby, których nie może zabraknąć

Malowane jajka, kolorowe pióra i kurczaczki – to Wielkanocne motywy przewodnie, bez których nie da się stworzyć świątecznego klimatu. Odchodzi się jednak od kolorów jaskrawych, takich jak rażące zielenie, żółcienie i pomarańcze. Coraz częściej w sklepach spotkać można ozdoby tego typu w subtelnych i pastelowych kolorach, co pozwala na stworzenie estetycznej i stylowej aranżacji. Doskonale prezentują się również dekoracje chromowane, złote lub srebrne, które stylem w sposób elegancki nawiązują do Wielkanocy.

Tekstylia Wielkanocne?

Ależ tak! Dominacja motywów kwiatowych we wnętrzu uzyskana będzie również przez zastosowanie odpowiednich tkanin w subtelne, aczkolwiek charakterystyczne wzory. Zasłony w delikatne, pastelowe kwiaty, poduszka z zającem czy bieżnik, na którym wyszyte są bazie kotki to doskonały sposób na zaaranżowanie salonu. Pamiętać należy o zachowaniu umiaru – motywy Wielkanocne w zbyt dużej ilości uczynią wnętrze chaotycznym, zagraconym i dadzą efekt bałaganu, zamiast spójnej i estetycznej kompozycji świątecznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here