Wszystko o usuwaniu pieprzy

Zmiany skórne mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Są one najczęściej wynikiem chorób dermatologicznych, mogą mieć charakter nowotworowy i nienowotworowy. Niektóre z nich są bardzo ciężkie do zdiagnozowania, a inne mogą być typowymi objawami jakiejś choroby.

Chirurgiczne i niechirurgiczne metody na usuwanie zmian skórnych

W czasie chirurgicznego usuwania zmian skórnych nacina się skórę wokół znamienia, następnie usuwana jest ona z podłoża. Powstałą ranę zszywa się, a wycinek wysyła do badań histopatologicznych. Jest to zabieg polecany wszędzie tam, gdzie zachodzi podejrzenie choroby nowotworowej.Usuwanie znamion metodami niechirurgicznymi dopuszczalne jest wtedy, kiedy są one łagodne. Nie dochodzi tu do przerwania powłok, metody te są całkowicie bezinwazyjne. Mogą je stosować ludzie w każdym wieku.

Na czym polega usuwanie pieprzyków?

Trzeba pamiętać, że nie każdy pieprzyk i nie każda zmiana jest bezpieczna. Niektóre z nich mogą przekształcić się w nowotwory złośliwe skóry, tzw. czerniaki, które mogą dawać przerzuty na cały organizm. Zmiany na skórze trzeba obserwować przez cały czas.Usuwanie znamion może się odbywać za pomocą różnego rodzaju zabiegów. Oprócz wspomnianej już chirurgii klasycznej usuwanie pieprzyków może odbywać się także przy pomocy laseroterapii, elektrokoagulacji, krioterapii i radiofrekwencji.

Na czym polegają bezinwazyjne metody usuwania znamion?

Laseroterapia to metoda usuwania zmian, które są łagodne. Polega ona na zniszczeniu termicznym komórek poprzez promienie lasera. Po tym zabiegu tkanki same się regenerują. Metoda ta jest bardzo wygodna dla pacjentów.Usuwanie zmian skórnych metodą elektrokoagulacji jest zabiegiem, który polega na zastosowaniu do usuwania znamion prądu, który ma wysoką częstotliwość. Emituje go specjalne urządzenie, za pomocą którego wykonuje się zabieg. Przed usunięciem zmian należy posmarować skórę maścią znieczulającą, ponieważ metoda ta nie jest całkowicie bezbolesna.Kolejna metodą jest krioterapia. Jest to zabieg, który polega na wymrożeniu zmian za pomocą ciekłego azotu. Następnie znamię takie się usuwa, albo znika samoistnie.Minusem bezinwazyjnych metod jest to, że nie ma możliwości pobrania wycinka i poddania go badaniu histopatologicznemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here