Yerba Mate

Yerba Mate jest herbatą, która cieszy się największą popularnością w krajach Ameryki Południowej. Na dużą skalę spożywa się ją między innymi w Argentynie, Brazylii czy też w Paragwaju. Jednak obecnie ze względu na jej właściwości prozdrowotne, docenia się ją na całym świecie.

Jakie właściwości posiada Yerba Mate?

W filiżance Yerba Mate znajduje się 1/3 ilości kofeiny, jaką możemy znaleźć w filiżance kawy. Herbata ta zatem działa pobudzająco i dodaje odpowiedniej ilości energii. Prócz kofeiny znaleźć w niej można również teofilinę oraz teobrominę. Są to związki pokrewne z kofeiną, które zapewniają stosunkowo łagodne, ale mimo wszystko utrzymane na odpowiednim poziomie pobudzenie organizmu. Dzięki piciu tej herbaty można także pobudzić swój umysł do lepszej pracy, skupienia i poprawić ogólną koncentrację.

Zawarta w herbacie kofeina, posiada również łagodne działanie przeczyszczające. Jej regularne spożywanie może zatem przyczynić się do tego, iż będziemy w stanie uporać się z uporczywymi zaparciami. Poza tym podobnie jak zielona herbata, Yerba Mate wykazuje również właściwości wspomagające proces odchudzania.

Jakie substancje można znaleźć w Yerba Mate?

W Yerba Mate można znaleźć wiele bardzo potrzebnych organizmowi witamin, takich jak: witamina A, B1, B2, B3, B5, C oraz E. Ponadto w jej składzie znajduje się również żelazo, potas, wapń, magnez, cynk, mangan, selen, fosfor, sód, siarka.

W Yerba Mate ponadto możemy znaleźć aż 11 polifenoli. Wykazuje ona zatem bardzo dużą moc antyoksydacyjną, większą niż jakakolwiek inna herbata. Znajdujące się w herbacie przeciwutleniacze mają także niebagatelny wpływ na cały układ odpornościowy, co pomaga uchronić się przed różnymi chorobami, infekcjami itp.

Ze względu na znajdującą się w herbacie kofeinę, powinno się spożywać ją z umiarem. Dobrze jest w takiej sytuacji wykluczyć ze swojego codziennego jadłospisu inne napoje, które ją zawierają. W przypadku problemów z ciśnieniem dobrze jest natomiast skonsultować z lekarzem, czy spożywanie Yerba Mate jest dla naszego organizmu bezpieczne. Jeżeli przekonuje Cie Yerba Matę to poszukaj w swojej okolicy sklepu, który oferuje ten susz. Ewentualnie dostawcę znajdziesz online. Wpisz w okono internetowej wyszukiwarki hasło yerba mate sklep i wybierz swojego dostawcę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here