jak spłodzić syna

Pojawienie się nowego życia w rodzinie to wielkie wydarzenie. Oczywiście nie zawsze, z różnych powodów oczekiwanie na dziecko i reakcja na jego pojawienie się jest taka jak być powinna, czyli mila, ciepła, pełna miłości i radości. Doskonale wiemy, że życie pisze przeróżne scenariusze.

Skupiając się jednak na parach, które z radością oczekują narodzenia dziecka i bardzo przeżywają ciąże można czasem zauważyć niepokojące zachowania odnośnie płci dziecka.

Płeć dziecka można rozpoznać już nawet w czwartym miesiącu ciąży, chociaż nie zawsze określenie wtedy płci jest zgodne ze stanem faktycznym.

Na czym polega to rozczarowanie płcią dziecka i kiedy występuje?

Rzecz jasna chodzi tutaj o chęć posiadania syna. Ojcowie są bardzo dumni, kiedy rodzi im się syn, przecież może on przedłużyć ród oraz jest jednym z trzech podstawowych celów, jakie mężczyzna powinien osiągnąć w życiu – wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna.
Oczywiście jest to bardzo złe podejście, ale niestety w społeczeństwie funkcjonuje taka dziwna mentalność.

Z drugiej strony mamy kobietę, która mniejszą uwagę zwraca na to, jaką płeć będzie mieć jej dziecko. Co to znaczy mniejszą? Mniejszą, dlatego że kobieta w pewien sposób chciałaby dać partnerowi tego upragnionego syna, jeżeli okazuje się, że tego syna nie będzie to sama miewa poczucie winy. Stara się oczywiście to poczucie odrzucać i cieszyć się z rozwijającego się malucha, ale nie zawsze jest to takie proste.

Idealnie widać to na przykładzie par rodziców, którzy oczekują swojego pierwszego dziecka i wiedzą, że będzie to synek. Obydwoje wtedy bardzo promieniują – niestety w przeciwieństwie do rodziców, którzy na siłę chcą promieniować szczęściem w oczekiwaniu na przyjście dziewczynki.

spłodzić syna

Z pierwszym dzieckiem, jeżeli urodziła się dziewczynka to sytuacja często jeszcze jest jakoś przetrawiana, lecz przy drugiej ciąży wewnętrzne pragnienie, aby mieć już syna często jest bardzo silne. Zdarza się, że rodzice lub rodzic próbuje się dowiedzieć, czy jest jakiś przepis na to, jak spłodzić syna. To brzmi naprawdę przerażająco.

Można pozazdrościć rodzicom, którzy mają takie „problemy”. Wynikają one być może z braku dojrzałości emocjonalnej albo ze złych doświadczeń z dzieciństwa – albo po prostu z głupoty.

Takie zachowanie z pewnością jest najbardziej niezrozumiałe dla par, które walczą przez całą ciążę a czasem nawet i po niej o to, aby ich dziecko przeżyło. Niezależnie od tego, czy kobieta jest w ciąży z dziewczynką czy chłopcem to wiadomość, że na przykład serduszko dziecka nie pracuje poprawnie, że jest określony procent szans na to, że dziecko przeżyje potrafi przewrócić świat do góry nogami.

Rodzice, mający takie problemy, kiedy usłyszą, że ktoś martwi się płcią dziecka to z pewnością czują uczucia, które nikt z nas nie jest w stanie opisać.
Jest to idealnym przykładem na to, że człowiek nie potrafi docenić tego co ma. A szlachetne zdrowie, o którym pisał Mickiewicz jest czymś czego kupić się nie da, tak samo jak miłości czy prawdziwej przyjaźni.

Nie można też nie wspomnieć o ekstremalnych sytuacjach, jak na ten wiek. Bowiem wciąż zdarzają się ogromne pomyłki lekarzy ginekologów, dotyczące określenia płci dziecka. Działa to w dwie strony, czasem rozwijające się maleństwo, które miało być wasza małą księżniczką rodzi się i okazuje się, że jest księciem, a czasem po 9 miesiącach oczekiwania na chłopca rodzi się dziewczynka. Trzeba przyznać, że w takiej sytuacji zdziwienie i pewne zmieszanie rodziców zaistniałą sytuacją jest dość zrozumiałe.

kobieta w ciąży

Zrozumiałe szczególnie, dlatego że przez parę miesięcy nastawiali się oni na to, że do ich rodziny dołączy Małgosia, prawdopodobnie tak o dziecku już mówili i zwracali się do brzucha. A tu niespodzianka i urodził się Jaś – lub na odwrót. Często też wcześniej kupowane są ubranka, oczywiście nie w dużej ilości, bo dziecko szybko wyrasta, ale niektóre z ubranek są zakupione na dziecko, mające na przykład dwa miesiące. A przecież nie założymy Jasiowi sukienki tylko, dlatego że lekarz się pomylił i twierdził, że będzie dziewczynka.

Tak czy inaczej, są sytuacje wybaczalne, nawet mimo takich pomyłek dobrzy rodzice pokochają urodzone dziecko, gorzej gdy niespełnione ambicje dotyczące chęci posiadania syna zaczną się odbijać na relacjach między rodzicem a córką.

Na szczęście sytuacja się poprawia, jeżeli chodzi o znacznie płci dziecka dla rodziców i ojcowie często tracą głowy dla swych córek. Gdy dorośnie i jakiś mężczyzna będzie chciał starać się o jej rękę to z pewnością nie będzie miał łatwego zadania.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here