jak sprawdzić ile zostało internetu w play

Dzisiejszy poradnik postanowiliśmy poświęcić różnym kwestiom związanym bezpośrednio ze sprawdzaniem statusu naszego konta u operatorów telekomunikacyjnych. Bardzo ważne jest tutaj choćby sprawdzenie ile zostało nam pakietu internetowego, w sytuacji gdy bardzo często z niego korzystamy.

Przekroczenie ilości danych może skutkować odcięciem nas od internetu, bądź nawet może doprowadzić do takiej sytuacji, że zostaną nam pobrane wszystkie pieniądze z konta. Dlatego też dobrze jest wiedzieć, jak wygląda stan naszych megabajtów oraz złotówek na koncie i to właśnie będziemy dzisiaj sprawdzać. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Na tapetę weźmiemy operatora Play, ponieważ jest on jednym z najbardziej popularnych na dzisiejszym rynku telekomunikacyjnym. Firma oferuje nam różne rodzaje pakietów internetowych, z czego chyba najpopularniejszą opcją jest pakiet o wielkości dwóch gigabajtów. Wydaje się, że ma on najlepsze przełożenie pod kątem ceny oraz ilości danych, które otrzymujemy.

Teraz dowiemy się jak sprawdzić ile zostało internetu w Play. Otóż jest to procedura stosunkowo prosta i co ważne, możemy to zrobić na przynajmniej kilka sposobów. Za chwile opiszemy te najbardziej popularne, a będzie to między innymi możliwość sprawdzenia tego za pomocą krótkiego kodu typu USSD, druga opcja to wykorzystanie aplikacji mobilnej, a trzecia to sprawdzenie na stronie internetowej operatora, po zalogowaniu się do naszego konta. Tak więc jeśli jesteśmy już gotowi, to sprawdzamy.

Na początek weźmy najbardziej powszechny sposób, a więc użycie krótkiego kodu. Dzięki temu sprawdzimy ile mamy internet w Play praktycznie na każdym telefonie, jaki zdarzy się nam mieć pod ręką. Może to być nawet bardzo stara komórka, a też sposób powyższy zadziała bez najmniejszych kłopotów. Tak więc wybieramy z klawiatury następujący krótki kod typu USSD: *108#. Wybieramy go w sposób następujący: Najpierw wciskamy gwiazdkę, jest to symbol w lewym dolnym rogu klawiatury (niezależnie czy jest to klawiatura ekranowa smartfona, czy zwykła klawiatura na telefonie starszego typu).

dzwoni przez internet

Następnie, bez żadnych odstępów, wpisujemy po prostu 108. Kolejny etap to wybranie gwiazdki, czyli symbolu w prawym dolnym rogu klawiatury. Teraz wciskamy zieloną słuchawkę, tak jakbyśmy chcieli wykonać połączenie. Nie będzie to jednak wykonanie telefonu, ale wysłanie kodu do operatora. Zwrotnie otrzymamy w okienku informację o tym ile zostało nam internetu w pakiecie, oraz – co również ważne – ile pakiet jest jeszcze ważny.

Skoro wiemy już jak sprawdzić ile zostało internetu w Play za pomocą kodu USSD, to powiedzmy jeszcze jak sprawdzić ile zostało nam w ogóle środków. Tutaj mamy równie prosty kod, a mianowicie *101#. Wybieramy go identycznie jak poprzedni i zatwierdzamy zieloną słuchawką. W odpowiedzi dostaniemy informacje ile zostało środków na koncie oraz ważność połączeń wychodzących. Co ważne, sprawdzanie metodą kodów USSD jest dostępne zawsze gdy tylko mamy zasięg. Nie musimy mieć dostępu do internetu, więc taka opcja przyda się wtedy, gdyby dostęp do sieci został nam już wcześniej odcięty.

Kolejna możliwość to wykorzystanie aplikacji mobilnej. Tutaj musimy już jednak mieć dostęp do sieci, choćby przez Wi-Fi, jeśli połączenia pakietowe zostały nam wcześniej zablokowane. Aplikacje instaluje się bardzo prosto, wystarczy tylko wpisać odpowiednie dane i już, pozostaje jeszcze przepisanie kodu z SMS. Jednak wcześniej warto założyć sobie konto w serwisie Play, ponieważ będzie ono wymagane do zalogowanie się.

Jak sprawdzić ile zostało internetu w Play za pomocą aplikacji?

ile zostało internetu w play

Bardzo prosto. Wystarczy na głównym ekranie zjechać nieco w dół i tam będzie niezbędna dla nas informacja. Po naciśnięciu pozycji wskazującej ilość megabajtów lub gigabajtów, które jeszcze zostały, będziemy mogli zobaczyć też jak długo jeszcze pakiet jest aktywny. Bezpośrednio z aplikacji można też wykupić dodatkowy pakiet.

Ostatnia metoda to sprawdzenie informacji bezpośrednio w serwisie Play w internecie. Logujemy się tam naszymi danymi, lub rejestrujemy się, jeśli wcześniej tego jeszcze nie uczyniliśmy. Następnie, na głównym ekranie zobaczymy po prostu podsumowanie wszystkich informacji na temat naszego konta i tam będzie też ilość megabajtów dostępnych w pakiecie.

Jak widać, nie trzeba się specjalnie rozwodzić na temat tego, jak sprawdzić ile zostało internetu w Play na stronie operatora. Co ważne, gdyby dostęp do sieci na telefonie został nam zablokowany z powodu przekroczenia limitu, to na stronie nadal będziemy mogli sprawdzić status naszego konta, jeśli wszystko wykonujemy na komputerze, który ma własny dostęp do sieci. W serwisie Play można też bez kłopotów dokupić dodatkowy pakiet internetowy.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here