jak usunąć wodę z organizmu

Woda w ciele. Jak usunąć wodę z organizmu, przez którą mamy opuchnięte nogi? Tutaj znajdziesz typowe przyczyny gromadzenia wody w nogach, ich wpływ na ciebie i na to, co możesz zrobić, aby zmniejszyć ilość wody w twoim ciele.

Około 60% naszego ciała składa się z wody, a ta zawartość wody jest niezależna od tego, czy pijemy jeden, czy cztery litry płynów dziennie. Kobiety na ogół mają wyższy procent wody w organizmie niż mężczyźni i są bardziej podatne na zbieranie się wody.

Niektóre osoby borykają się z tym nieustannie, podczas gdy inne doświadczają gromadzenia się płynów związanych z podróżowaniem, ciepłym klimatem, ciążą, miesiączką, przyrostem masy ciała, zażywaniem narkotyków, ograniczoną aktywnością fizyczną lub złą dietą. I jak większość rzeczy, zbieranie wody staje się gorsze, im starszy się stajesz.

Na twarzy nadmiar płynu może powodować powstawanie worków pod oczami, zerwanie naczyń krwionośnych i mniej zdefiniowanych rysów twarzy. W ciele najczęściej wyrażane jest jako wysokie ciśnienie krwi i obrzęk nóg, stóp i palców. Dzieje się tak dlatego, że woda podąża za grawitacją, gromadząc się w najniższych punktach ciała. Obrzęki często pogarszają się w godzinach popołudniowych i wieczornych i mogą uspokoić się w nocy. Niektórzy mogą uzyskać wzrost wagi o dwa kilogramy w ciągu kilku dni z ciężkimi dolegliwościami.

Należy zauważyć, że duża ilość wody w organizmie może również wynikać z zażywania narkotyków lub być objawem stanów chorobowych, które muszą być zbadane i leczone przez lekarza. Zbiór wody lub obrzęki mogą być spowodowane czymś innym, takim jak na przykład zmniejszone krążenie krwi, niewydolność serca, wątroby lub nerek.

Łatwym sposobem określenia, czy obrzęk jest obecny, jest naciśnięcie opuchniętego miejsca jednym palcem i sprawdzenie, czy po usunięciu palca pozostanie jego odcisk. Obrzęk nie musi być niebezpieczny, ale jeśli doświadczasz go często lub przez dłuższy czas, zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem, zamiast eksperymentować z samodzielnym leczeniem.

Więc co możemy zrobić, aby pozbyć się nadmiaru wody w ciele?

Lekki masaż i drenaż limfatyczny wykazały niesamowicie dobry efekt. W domu możesz sobie pomóc lekkim masażem, masując w kierunku do góry nogami, stosując preparat zwiększający krążenie.

Na rynku jest wiele produktów, które zapewniają lepszy obieg. Nie zdziałają cudów przy nieprawidłowej diecie i niewielkim ruchu, ale zwiększą efekt, gdy podejmujesz wysiłek. Kremy, które chłodzą i jednocześnie zwiększają krążenie, są efektywne i sprawią, że poczujesz się komfortowo.

organizm

Kofeina to królowa składników drenażowych w branży kosmetycznej.
Dzięki lokalnej aplikacji kofeina wciągnie głęboko w skórę i w dół do warstwy tłuszczu. Efekt jest taki, że woda jest uwalniana z tkanki, dzięki czemu może być łatwo wchłaniana przez naczynia krwionośne, w ten sposób jest przenoszona i usuwana z ciała.

Suchy pędzel z miękką naturalnym włosiem jest dobrze znaną i skuteczną metodą napinania ciała. Doskonale nadaje się do pobudzenia krążenia krwi, a także do usuwania obumarłego naskórka. Każdego ranka szczotkuj swoje ciało przed pójściem pod prysznic. Zacznij od stóp i szczotkuj długimi prostymi ruchami w stronę serca.

Możesz także nakropić cztery krople olejku rozmarynowego na szczotkę przed rozpoczęciem, rozmaryn zwiększa krążenie jeszcze bardziej. Używaj szczotki dobrej jakości! Jeśli jest zbyt twarda, może podrażnić skórę i spowodować jej zranienie, a jeśli jest zbyt miękki, nie daje efektu. Po prysznicu możesz użyć balsamu do ciała, aby zmaksymalizować efekt.

Inne dolegliwości mogą być spowodowane przez gromadzenie płynów, takich jak obrzęk cellulit, który jest jedną z najczęstszych form pomarańczowej skóry. Ten rodzaj cellulitu wynika z gromadzenia się wody wokół tkanki tłuszczowej w specjalnych obszarach, często pośladkach i udach.

woda wlewa się do szklanki

Jednym z głównych powodów może być nieprawidłowa dieta

W gotowych daniach, które wystarczy podgrzać, ukryte są ilości soli, co jest jedną z głównych przyczyn nadmiernego gromadzenia się wody. Kiedy jednak jemy zdrowo, karmimy ciało wysokiej jakości paliwem, które powoduje, że nasz metabolizm działa w najlepszy możliwy sposób. Daje nam to ogólny wzrost poziomu energii i zapobiega nadmiernemu zbieraniu wody. Najlepiej jest ograniczyć spożycie cukru i soli oraz sporządzać posiłki od zera samemu, nie korzystać z gotowców.

Jak na ironię, ważne jest również, aby pić dużo wody, aby uniknąć jej nadmiaru w organizmie. Picie dużej ilości wody ma wypłukać sól z organizmu, która może powodować jej gromadzenie w organizmie.
Istnieją też produkty spożywcze, które mają działanie moczopędne, dlatego warto jeść więcej, aby zwiększyć drenaż w organizmie. Takie produkty to na przykłada seler, żurawina, pietruszka i koper włoski, a także odrobina lukrecji dodana do herbaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here