jak drukować z telefonu

Fotografia rozwija się dziś tak prężnie, że wręcz trudno za tym wszystkim nadążyć. Na rynku pojawiają się nie tylko nowe aparaty czy kamery, ale też obiektywy, osłonki i wiele innych, wręcz niezbędnych części, które pozwolą nam tak poskładać wszystko do kupy, że stworzymy prawdziwego potwora. Każda część może być dokupiona osobno i skomponowana z inną w taki sposób, żeby nasz sprzęt pasował nam w stu procentach.

Generuje to ogromne koszty, ale jeśli ktoś fascynuje się fotografią, robi sporo zdjęć a może nawet zarabia na fotografii, nie jest to większym problemem. Prędzej czy później taki miłośnik sztuki sięgnie po lepszy sprzęt, a z czasem dopasuje go tak, żeby był dostosowany do jego potrzeb.

Jeśli zajmujemy się fotografią zawodowo to zazwyczaj inwestujemy też w masę innych sprzętów. Lampy, które pozwolą doświetlić fotografowaną osobę lub przedmiot, stabilizatory na aparat, paski, pokrowce… A może także tła i rekwizyty, np. jakieś zabawne kapelusze, kolorowe pufy albo bukiety kwiatów.

Oczywiście niezbędne są też programy do obróbki zdjęć i drukarka. Taka, która pozwoli nam szybko wywołać zdjęcia wcześniej przerobione przez nas w specjalnych programach i przygotowane do wydruku. Powstało też sporo drukarek, które dają możliwość wydrukowania zdjęcia bezpośrednio z komórki.

Jak drukować z telefonu?

Jest na to kilka sposobów. Najprostszy to podłączenie komórki do drukarki za pomocą kabla i wybranie odpowiedniej opcji. Droższe drukarki łączą się z telefonem za pomocą Bluetooht. Odbierają zdjęcia i drukują je. Po kilku minutach wszystko jest gotowe!

Rozwiązanie to jest tak proste, że nie można sobie wyobrazić nic prostszego. Każdy może się nauczyć, jak drukować z telefonu. Specjalne drukarki można dostać nie tylko w sklepach ze sprzętem elektronicznym, ale też w sieci czy nawet w supermarketach!

Jest to dosyć spory wydatek. Do tego należy doliczyć koszt wymiany tuszu czy zakup papieru. Jednakże jest to o wiele wygodniejsze i szybsze niż czekanie aż uzbiera nam się wystarczająca ilość zdjęć i wywoływanie ich u fotografa, lub bieganie do niego co kilka dni, żeby wywołać zdjęcie, które jest nam aktualnie potrzebne.

Drukarka zdjęć jest też świetnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą pamiętniki, dzienniki lub inne projekty kreatywne, np. Bullet Journal czy Projekt 365 dni, w którym codziennie wykonuje się jedną fotografię i umieszcza na portalu społecznościowym, blogu lub w przeznaczonym do tego albumie. Stanowi to później świetną pamiątkę i pozwala zobaczyć, jak wiele zmieniło się w naszym życiu.

telefon

Może wzięliśmy ślub?

Doczekaliśmy się dziecka? Przeprowadziliśmy się? Są to tak ważne rzeczy, że świetnie komponują się z innymi, codziennymi sprawami. Później, przeglądając taki album widzimy szarą, choć wcale nie nudną codzienność, aż trafiamy na zdjęcie z jakiegoś ważnego wydarzenia. Stanowi to spory kontrast, a jednak jest o wiele bardziej naturalne niż album ze zdjęciami tylko z samych wesel, urodzin i wakacji.

Projekt ten motywuje do codziennego robienia zdjęć. Jeśli jesteśmy wobec siebie uczciwi, nie dodajemy kilku zdjęć z jednego dnia. To czasem bolesne, bo chcielibyśmy zachować więcej wspomnień. Uczy to jednak tego, jak selekcjonować zdjęcia i wybierać tylko te naprawdę dobre.

Robiąc je codziennie szkolimy swój warsztat. Stajemy się wrażliwsi na otaczający nasz świat. Dostrzegamy to, czego wcześniej nie dostrzegaliśmy. Rzeczy zwykłe, z pozoru nudne, stają się dla nas inspiracją. Fascynuje nas siedzący na gałęzi ptak, oszroniona droga błyszcząca w świetle latarni, kałuża, w której odbija się nasz aparat, albo parujący kubek herbaty, który ma nam umilić wieczór.

Nie tylko rozwijamy naszą wrażliwość, ale też doskonalimy swoje umiejętności robienia zdjęć i edytowania ich. Nabieramy wprawy.

Należy jednak pamiętać, że nie każdego stać, by inwestować w sprzęt połowę swojej pensji, albo nie każdy chce się zając fotografią tak w stu procentach na poważnie. Nie oznacza to, że nie może interesować się nią wcale. Jeden aparat zawsze mamy przy sobie – telefon!

drukarka

Najlepszy aparat to ten, który możemy ze sobą zabrać. Dlatego też nie należy się zastanawiać, tylko po prostu robić zdjęcia! Na pewno sprawi nam to sporo frajdy ale też pozwoli się rozwinąć.

Zdjęcia zatrzymują czas. Przypominają nam te chwile, w których je robiliśmy i pozwalają w błyskawicznym tempie wrócić do nich. To prawie jak podróż w czasie. Dlatego właśnie warto robić zdjęcia i zachowywać, chociaż część z nich, na pamiątkę.

Wiemy już jak i czym robić zdjęcia oraz jak drukować z telefonu. Zostaje więc już tylko zabranie komórki ze sobą na spacer. Jeśli macie aparat – świetnie! Brawo dla Was. Mam nadzieję, że nie leży gdzieś w szafie i się nie kurzy. Szkoda by było, gdyby się tak marnował.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here