Jak wybrać idealny laktator

Laktator to bardzo pomocne urządzenie, z którym można łatwo odciągnąć pokarm z piersi. Jak jednak wybrać najlepszy model?

Szeroka oferta laktatorów do wyboru powoduje, że znalezienie odpowiedniego urządzenia wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Każdy producent obiecuje perfekcyjne działanie swojego sprzętu i komfort dla mamy. Nie warto jednak polegać tylko i wyłącznie na reklamie. Czym powinien charakteryzować się dobry laktator? Sprawdzamy!

Ręczny czy elektryczny – jaki laktator będzie lepszy?

Główną decyzją, jaką trzeba będzie podjąć przy zakupie laktatora, jest jego rodzaj. Urządzenia tego typu podzielić można na dwie kategorie, a mianowicie na laktatory ręczne oraz elektryczne.

Te pierwsze wyposażone są w pompkę wymagającą naciśnięcia na uchwyt, by wytworzyć ciśnienie potrzebne do odciągnięcia pokarmu. Te drugie robią to automatycznie po podłączeniu do źródła prądu. Pod względem komfortu na pewno lepszy będzie laktator elektryczny, na przykład od firmy Lansinoh, który doskonale nadaje się także do każdego typu piersi.

Warto także zaznaczyć, że laktatory elektryczne, w tym wspomnianej firmy Lansinoh, posiadają specjalny system pracy naśladujący naturalne ssanie piersi przez dziecko, pozwalający na jeszcze szybsze odciągnięcie odpowiedniej ilości pokarmu.

Czy wybrać laktator pojedynczy czy podwójny?

Laktatory oferowane są ponadto jako urządzenia pojedyncze – na jedną pierś, a także podwójne, czyli do jednoczesnego odciągania pokarmu z obu piersi.

Jeśli mama zamierza regularnie odciągać pokarm, na przykład wtedy, gdy chce wrócić co pracy, lepszym wyborem będzie model podwójny. Ten pojedynczy lepiej sprawdzi się do sporadycznego odciągania mleka.

Sprawdź akcesoria oferowane przez producenta!

Aby odciąganie pokarmu było jeszcze łatwiejsze, warto wybrać laktator, który oferuje dostęp do szerokiej gamy akcesoriów. Bardzo pomocne będą tutaj dopasowane butelki, które od razu przykręca się do urządzenia, a także woreczki, w których można przechować pokarm na dłużej.

Możliwość dokupienia takich akcesoriów sprawi, że laktator na pewno będzie mógł sprawdzić się na dłużej!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here